Spartakiada w Przewozie

Duża dawka śmiechu, zagorzałej rywalizacji i dobrego humoru towarzyszyła uczniom i opiekunom naszej szkoły podczas dorocznej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.  Sportowa  impreza pod hasłem "Integracja przez aktywność" organizowana przez  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Sami Sobie" odbyła się w Przewozie po raz szósty, w czwartek 26 września 2019r. W tym roku naszą podstawówkę reprezentowała prężna grupa licząca 15 uczestników. Reprezentacje różnych szkół i placówek tworzyły zespoły, które próbowały swoich sił w pięciu konkurencjach: rzucanie piłką do kosza, rigo na palik, woreczkiem do celu, piłką lekarską na odległość oraz strzelanie piłką do bramki. Młodym sportowcom gorąco kibicowały: dyrektor szkoły pani Agnieszka Woźniak, pani Anna Pawelec, pani Justyna Balcerzak, pani Marta Górnicka, pani Justyna Kurek, pani Mariola Kwiatkowska oraz pani Małgorzata Wąsik. Mistrzostwa nie ograniczały się jedynie do współzawodnictwa w zmaganiach sportowych. Na dzieci czekały także inne niespodzianki. Gospodarze zadbali o smaczny poczęstunek po wysiłku fizycznym. W części finiszowej drużyny odebrały dyplomy i nagrody dla placówek, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej spartakiady wręczono medale i słodkie podarunki. Serdeczne podziękowania składamy inicjatorom tegorocznych mistrzostw za wspólnie spędzony czas w duchu rywalizacji sportowej.

mgr Agnieszka Woźniak