Rozstrzygnięcie gminnego konkursu przyrodniczego z cyklu Na skraju puszczy pt. „Jezioro w krajobrazie puszczy”

Dnia 4 czerwca 2019 r. przy współpracy z Urzędem Miejskim podsumowano w naszej szkole XV edycję gminnego konkursu z cyklu  Na skraju puszczy  pt. „Jezioro w krajobrazie puszczy”. Celem konkursu było dostrzeganie piękna i walorów jeziora kozienickiego, rozbudzanie ekologicznego myślenia, miłości i szacunku do przyrody, rozwijanie wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności uczniów oraz integracja twórcza dzieci i młodzieży. Do konkursu zgłoszono prace uczniów z 2 placówek oświatowych w dwóch dziedzinach twórczości. W dziedzinie plastyki złożono 21 prac plastycznych, natomiast  w dziedzinie fotografii na konkurs wpłynęło11 prac. Były one ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy IV - VIII oraz młodzież gimnazjalna. Obchody finału konkursu rozpoczęły się w godzinach porannych od pleneru malarskiego na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki w Kozienicach. Uczestnicy pleneru malowali jezioro kozienickie. W plenerze malarskim uczestniczyło 24 uczniów z 6 placówek oświatowych w kategorii przedszkola i szkoły podstawowe klasy I - III. Podsumowanie pleneru i rozstrzygnięcie konkursu dla klas IV -  VIII odbyło się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Powołane przez organizatora konkursu komisje, biorąc pod uwagę zasady zawarte w opracowanym wcześniej regulaminie, oceniły prace i przyznały uczestnikom konkursu nagrody książkowe i wyróżnienia. W gronie zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się: wice burmistrz Pani Dorota Stępień, Pani Lidia Zaczyńska pracownik Nadleśnictwa Kozienice, a także laureaci konkursu wraz z opiekunami. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak, który zapoznał zebranych z założeniami konkursu. Uroczystość rozpoczęła piosenka „Pół kroku stąd” w wykonaniu Basi Balcerzak z kl. II e i Blanki Balcerzak z kl. VI d, a następnie zabrzmiała piosenka „Zielone żabki” w wykonaniu uczennic z kl. I d. W pierwszej części uroczystości zgromadzeni wysłuchali prelekcji Pani Lidii Zaczyńskiej. Opowiedziała ona zgromadzonym  o środowisku wodnym, o strefach jeziora, gatunkach ryb i innych zwierzętach występujących w kozienickim jeziorze. Następnie został zaprezentowany film pt. ”Jezioro w krajobrazie puszczy”, obrazujący piękno środowiska wodnego. Następnie uczestnicy uroczystości usłyszeli Lenę Wziątek i Jagodę Szczęk z kl. IV e w piosence „Eko Rock” i obejrzeli taniec w wykonaniu uczennic z kl. IV f. Po części artystycznej Pan Krzysztof Ludwiczak i Pani Dorota Stępień  wręczyli laureatom konkursów nagrody książkowe i dyplomy. Dyplomy przyznano również opiekunom z poszczególnych placówek oświatowych.  Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły podziękował za udział w konkursie i pogratulował  pięknie wykonanych prac. Następnie laureaci konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: Barbara Chołuj, Marzanna Cichońska, Grażyna Sadura. W przygotowania włączyły się również Panie: Anna Kurek, Justyna Kurek, Bożena Kultys i Bożena Markowska.