Lekcja Bezpieczeństwa z Inspekcją Transportu Drogowego

W poniedziałek 3 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły została przeprowadzona lekcja bezpieczeństwa z Inspekcją Transportu Drogowego. Wszystkich przybyłych przywitali gospodarze - Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i Dyrektor Szkoły Krzysztof Ludwiczak. Spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków poprowadzili Marszałek Senatu IX kadencji Stanisław Karczewski i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. W trakcie spotkania mówili o podstawowych przepisach ruchu drogowego, zasadach poruszania się osób pieszych i bezpiecznej podróży, ale też o bezpiecznym spędzaniu czasu w trakcie zbliżających się wakacji. Przypominali o tym, że nie można bawić się w pobliżu ulicy, uczyli, jak właściwie przechodzić przez pasy oraz pod jaki numer zadzwonić w sytuacji alarmowej. Atrakcją spotkania okazała się maskotka Inspekcji - Krokodylek Tirek, który był bohaterem wyświetlonych filmów animowanych pt. „Pasy” oraz „Zebra”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w quizach i zabawach, odpowiadały na pytania, a prawidłowych zachowań na drodze uczyły się m.in. na specjalnie przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego. Na zakończenie lekcji dzieci otrzymały od przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego zestawy odblaskowe, po czym wszyscy zapozowali do pamiątkowej fotografii.

mgr Agnieszka Woźniak