XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W poniedziałek  4 marca  2019  roku odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne  XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Brało w nich udział 5 szkół z terenu Miasta i Gminy Kozienice (PSP 1 Kozienice, PSP 3 Kozienice, PSP 4 Kozienice, PSP Brzeźnica, PSP Świerże Górne). W przebieg turnieju na stałe wpisały się niezmienne zasady. W pierwszej kolejności uczniowie pisali test wiedzy z zakresu przepisów ochrony pożarowej i zapobiegania pożarom. Następnie czworo dzieci z młodszej grupy wiekowej (kl. IV-VI) i troje ze starszej grupy wiekowej (kl. VII-VIII i gimnazja) z najlepszymi wynikami odpowiadało na pytania ustne. W wyniku rozgrywek finałowych do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Cytryniak i Maja Gubernat. Podczas turnieju obecni byli dyrektorzy naszej placówki pan Krzysztof Ludwiczak i pan Marcin Pytlakowski oraz goście Burmistrz Gminy Kozienice pan Piotr Kozłowski z panią Wiceburmistrz Dorotą Stępień. Całość poprowadzili Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej pan Wiesław Krześniak z panem Jackiem Wejmanem reprezentującym Państwową Straż Pożarną. Organizatorem turnieju był Urząd Miejski w Kozienicach i Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kozienicach. Serdeczne podziękowania składamy także nauczycielowi naszej szkoły panu Sławomirowi Żakowi za szczególny wkład pracy w prawidłowy przebieg turnieju.

mgr Agnieszka Woźniak