Spotkanie z policjantami

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i dniami wolnymi od nauki w czwartek 20 grudnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Mł. asp. pani Ilona Tarczyńska oraz asp. pan Tomasz Mazur przeprowadzili profilaktyczną pogadankę, podczas której przypomnieli młodszym i starszym uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno w okresie zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i w czasie spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania. Policjanci przekazali bardzo ważne informacje dotyczące używania fajerwerków podczas zbliżającego się Nowego Roku. Zaznaczyli, że w czasie trwania tegorocznych imprez sylwestrowych w większosci miast, w tym także i w Kozienicach odbywać się będą pokazy laserowe. Funkcjonariusze przestrzegli jednak, że jeśli ktokolwiek zdecyduje się na używanie środków pirotechnicznych, musi pamiętać o swoim bezpieczeństwie oraz konsekwencach karnych w przypadku używania tych wyrobów w miejscach publicznych za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. Przedwczesne bowiem próby pirotechniczne i odpalanie resztek są niedozwolone prawem. Na zakończenie spotkania zaprzyjaźnieni funkcjonariusze zaprosili wszystkich obecnych na sali gimnastycznej przed budynek Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w piątek 21 grudnia do wspólnego dekorowania choinki elementami odblaskowymi w ramach działań "Bądź widoczny na drodze". Celem tej akcji jest zachęcenie pieszych, a także rowerzystów, aby przyjść i po prostu wziąć wybrany odblask.