Udział w kampanii społecznej "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY"

W dniu 15 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach odbyła się organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiegokampania społeczna pod nazwą "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Akcja skierowana była do 260 uczniów klas IV-VI naszej szkoły. O godzinie 9.30 na sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste otwarcie kampanii. Gospodarz placówki pan Krzysztof Ludwiczak serdecznie powitał wszystkich gości, wśród których znaleźli się pan Dariusz Piątek - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz pan Zbigniew Mazurkiewicz - zastępca dyrektora WORD, pani Lucyna Malec - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach oraz pan Robert Boryczka - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach, z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach pełniąca obowiązki rzecznika prasowego mł. asp. pani Ilona Tarczyńska, sierż. sztab. Norbert Kander oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach - mł. brygadier Paweł Potucha. Po oficjalnym otwarciu dla poszczególnych klas rozpoczęły się bloki tematyczne zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem. Podczas spotkania z uczniami funkcjonariusze policji na podstawie zaprezentowanego filmu omówili rodzaje zagrożeń na jakie są narażone dzieci w codziennym życiu i powiedzieli jak należy się przed nimi chronić. Młodzież poznała także zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratownika medycznego. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy. Niewątpliwie dodatkową atrakcją była możliwość jazdy na symulatorze motocykla. W trakcie kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe dla siebie i najbliższej rodziny, a także zdobyli nową wiedzę na różne tematy.

mgr Agnieszka Woźniak