Logo SP3 w Kozienicach

Kalendarium

DZIEŃ TĘCZOWY

Piątek 12 lipca był ostatnim dniem wypoczynku letniego dla uczestników Półkolonii 2019 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI".  W tym roku był to dzień zabawy . Chwilę po przybyciu dzieci i sprawdzeniu listy obecności  wszystkie grupy zebrały się na boisku szkolnym, gdzie czekały na nich atrakcje zorganizowane przez firmę KRAINA ZABAWY. Oprócz zabaw muzyczno – ruchowych, integracyjnych  dzieci miały okazję nauczyć się chodzenia na szczudłach, pomalować sobie twarz zmieniając się tym samym w ulubionego bohatera bajkowego czy puszczać ogromne bańki. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, modelowania balonów czy zabaw z wykorzystaniem chusty KLANZA. Po obiedzie o  godzinie 13.00 odbyło się na sali  gimnastycznej oficjalne zakończenie półkolonii. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak podziękował dzieciom za wspaniałe dwa tygodnie wspólnej zabawy oraz wychowawcom grup za opiekę nad uczestnikami. Następnie z rąk dyrekcji zostały wręczone nagrody dla najlepszych w turnieju sportowym "Zdrowo i wesoło" oraz dla laureatów konkursu plastycznego pod hasłem „ Wakacyjne marzenia”. Tradycyjnie były też upominki za strój. Po części oficjalnej dyrektor zaprosił wszystkich na słodką niespodziankę - pyszny tort. Dodatkowo każdy uczestnik półkolonii otrzymał balon wypełniony helem. Dziękujemy, że byliście z nami. Życzymy udanych wakacji, pełnych przygód!

DZIEŃ RÓŻOWY

Czwartkowe przedpołudnie uczestnicy półkolonii spędzili na krytej pływalni "Delfin" w Kozienicach. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy wskoczyli do wody, by korzystać z dostępnych atrakcji. Namłodsi szaleli na zjeżdżalniach i w brodzikach. Starsi korzystali z jacuzzi, biczy wodnych bądź sprawdzali swoje umiejętności w głębszym basenie. Ok. godz. 12:00 dzieci wróciły do szkoły na obiad. Po posiłku zostały zorganizowane gry i zabawy w grupach. Kręcenie hula - hop, skoki na piłce czy gry planszowe spotkały się z dużym entuzjazmem od pierwszego dnia półkolonii. W tym dniu zostało również zorganizowane karaoke pod hasłem "Śpiewać każdy może". w których uczestnicy półkolonii odkrywali swoje talenty. Uśmiechom nie było końca.

 

DZIEŃ NIEBIESKI

W środę 10 lipca została zorganizowana wycieczka autokarowa do Kazimierza Dolnego. Po sprawdzeniu listy obecności , zapoznaniu uczestników  wycieczki z zasadami bezpieczeństwa  podczas jazdy autokarem oraz pogadance na temat właściwego zachowania się w miejscach publicznych wyruszyliśmy w stronę Kazimierza Dolnego. Po dotarciu na miejsce dzieci miały chwilę na zjedzenie prowiantu przed wymagającym energii i sił zwiedzaniem.  Uczestnicy półkolonii odwiedzili jedno z najważniejszych atrakcji turystycznych- Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się najwspanialszy widok na zabytkowe miasteczko i jego malownicze okolice, byli w ruinach zamku oraz weszli na Basztę zwaną wieżą Łokietka stanowiącą niegdyś zamek górny i broniła przeprawy przez Wisłę, kiedy jeszcze zamek w Kazimierzu nie istniał. Potem był czas na zwiedzanie rynku, zakup pamiątek i spożycie posiłku. Następnym punktem wycieczki była przejażdżka Eko Busikami celem  poznania najpiękniejszego z lessowych wąwozów w obrębie całego Kazimierza dolnego – Korzeniowy Dół. Jego niezwykłe ściany, wysokie na kilka metrów, strome i pionowe niejako oprawione zostały przez Matkę Naturę korzeniami i pniami drzew przybierającymi tu niepowtarzalne formy. Podczas przejazdu dzieci podziwiały zabytki tego miasta opisywane przez  audio- przewodnika wraz z legendami i anegdotami krążącymi po tym urokliwym miasteczku. Po dniu pełnym wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nie obyło się bez niewątpliwie wyczekiwanej wizyty w restauracji Mc Donald's. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w pamięci.

 

DZIEŃ BIAŁY

We wtorek 9 lipca uczestnicy półkolonii wzięli udział w warsztatach robienia mydła pod hasłem  „Mydło wszystko umyje”, które zostały zorganizowane przez  firmę „Piana Mydlana” z Gdańska. Wszystkie grupy kolejno uczestniczyły w zajęciach. Każde dziecko miało okazję samodzielnie wykonać kolorowe i pachnące mydło glicerynowe z naturalnych olejów roślinnych, naturalnych olejków eterycznych z dodatkiem oliwy z oliwek i aloesu. Zajęcia mocno przypadły wszystkim do gustu. Uczestnicy półkolonii mieli do dyspozycji rozmaite foremki w kształcie np. misia, serduszka,rybki, kwiatu róży, auta czy dinozaura. Dodatkowo decydowali jaki zapach będzie miało ich mydło. Do wyboru mieli zapach: truskawki, lodów waniliowych, róży, pomarańczy czy gumy balonowej oraz gadżety do zatapiania w mydle: bursztyn, sól himalajska, sezam, suszone kwiaty, siemię lniane, atestowany brokat kosmetyczny, drobne mydlane uformowane już serduszka, gwiazdki czy rybki. Dzieci tworzyły niesamowite kompozycje zapachowe, mieszały kolory i z niepozornych mydełek powstały niezłe dzieła sztuki. Każdy uczestnik półkolonii pięknie zapakowane, samodzielnie wykonane mydełko zabrał do domu. Mydło jak najbardziej nadaje się do mycia twarzy i nie szczypie w oczywink.W czasie, gdy jedna grupa uczestniczyła w warsztatach pozostałe oddawały się zabawom w swoich salach, na korytarzu szkolnym czy szaleństwom na swieżym powietrzu. O godz. 12:00 był czas na obiad, po którym pełni sił uczestnicy półkolonii dalej oddawali się wspólnym zabawom.

 

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

Drugi tydzień wakacyjnej przygody z Trójką półkoloniści rozpoczęli wyjściem do kina w Centrum Kulturalno- Artystycznym w Kozienicach. Dzieci obejrzały film animowany pt. „Magiczny dywan”. Animacja opowiada o chłopcu o  imieniu Hodżia, który wraz ze swoją rodziną mieszka w maleńkiej wiosce. Chłopiec chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swej zaginionej wnuczki. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.  Po skończonym seansie dzieci we wspaniałych humorach wróciły do szkoły na obiad. Po posiłku i krótkim odpoczynku ok. godz. 13:00 przyszedł czas na zabawy wykorzystujące sprzęt sportowy i gimnastyczny pod hasłem "Mistrz gier zręcznościowych" oraz "Planszomania" - gry planszowe rozwijające logiczne myślenie i wyobraźnię. Grupy III i VIII w dniu dzisiejszym wykonywały zabawki- gniotki wykorzystując do tego ryż i balonysmiley

 

DZIEŃ ŻÓŁTY

Piątkowe  przedpołudnie uczestnicy tegorocznego wypoczynku spędzili na terenie szkoły. Kwadrans po godzinie 9:00 wszystkie grupy zebrały się na boisku szkolnym.  Po krótkiej rozgrzewce, przedstawieniu poszczególnych konkurencji i przypomnieniu zasad sportowej rywalizacji fair-play rozpoczął się długo wyczekiwany turniej sportowy pod nazwą "Zdrowo i wesoło”.  Dzieci startowały w sześciu konkurencjach: bieg na 30 metrów, skok z miejsca, przekładanie szarf z pachołka na pachołek, wrzucanie piłek pingpongowych do wiaderka , celny rzut woreczkiem i skoki na piłce, które okazały się wyzwaniem dla najstarszych uczestników półkolonii. W czasie trwania turnieju odwiedzili nas przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z Warszawy na czele z Panią Aurelią Michałowską – Mazowieckim Kuratorem Oświaty, którzy przyglądali się zabawom  i zmaganiom sportowym  dzieci. Na zakończenie wizyty goście wręczyli uczestnikom półkolonii upominki w postaci kamizelek odblaskowych. Przez cały czas opiekunowie grup czuwali nad przebiegiem turnieju i bezpieczeństwem dzieci. Dla najlepszych zostały przewidziane nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania turnusu. O godzinie 12.00 dzieci udały się na obiad. Potem odbyły się projekcje filmowe w grupach oraz gry i zabawy mające na celu integracje dzieci. Tak zakończyliśmy pierwszy tydzień „Wakacyjnej Przygody Trójki”.

.

 

DZIEŃ ZIELONY

W czwartek 4 lipca  półkoloniści wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na Krytą Pływalnie "Delfin" w Kozienicach.  Dzieci z ogromną przyjemnością oddały się szaleństwom wodnym . W trakcie pobytu na basenie chętnie pływały, bawiły się i korzystały z dostępnych atrakcji. Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim dzieciom nie tylko korzyści zdrowotnych ale też dużo radości i przyjemnych wrażeń.  Około  godzinny 12:00 głodni i zmęczeni wrócili do szkoły na obiad. Po  posiłku był czas na wspólne zabawy w grupach, gry towarzyskie pod nazwą „Kalambury dla każdego” i projekcje filmowe. Takie działania sprzyjały integracji i współdziałaniu w grupie. Na zakończenie w każdej grupie został przeprowadzony konkurs plastyczny pod nazwą „Wakacyjne marzenia”, który ukazał ukryte talenty plastyczne uczestników półkolonii .

 

DZIEŃ CZERWONY

W środę 3 lipca półkoloniści wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła. Tam czekali już na nich wolontariusze z Fundacji AKTYWNIE KREATYWNI. Już na samym początku wszyscy uczestnicy półkolonii zostali podzieleni na 6 zespołów. Każdy zespół  miał swojego lidera, nazwę i okrzyk.  Po prezentacji nazw, okrzyków i  krótkiej rozgrzewce zespoły ruszyły w teren. Podążając wyznaczoną trasą musiały rozwiązywać zadania umieszone w  7 kopertach, pozostawionych w różnych miejscach na całej trasie . Były to m.in.  zagadki słowne, zaszyfrowane słowa czy ułożenie krótkich wierszyków. Dużo frajdy sprawiło dzieciom jedno z ostatnich zadań, którym było doniesienie na koniec trasy 5 kubeczków napełnionych wodą ze źródełka. Problem w tym, że kubeczki były od spodu przedziurawionesmiley. Wszystkie zespoły ukończyły całą trasę i bez problemu wykonały wszystkie zadania. Potem był czas na upieczenie kiełbasek i szereg innych konkurencji i zabaw terenowych. Na koniec  odbyła się zabawa w „wojnę” , która  wyzwoliła w dzieciach ducha rywalizacji. Po pożegnaniu wolontariuszy z Fundacji Aktywnie Kreatywni czas na leśnej polanie wypełniony został grami i zabawami integracyjnymi. O godzinie 16.00 dzieci bardzo zmęczone, ale niezwykle zadowolone wróciły do szkoły.

 

DZIEŃ FIOLETOWY

Drugi dzień wakacyjnej przygody z Trójką półkoloniści rozpoczęli wyjściem do kina w Centrum Kulturalno- Artystycznym w Kozienicach. Dzieci obejrzały film familijny pt. "Dzień czekolady" pokazujący świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. Była to opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzięki tajemniczemu Skoczkowi czasu bohaterowie poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci.  Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia. Po skończonej projekcji filmowej dzieci pełne wrażeń  wróciły do szkoły na obiad. Po chwili odpoczynku  ok . godz. 13:00 odbyła się zabawa terenowa „Podchody z uśmiechem”, w której wzięły udział wszystkie grupy, podzielone na 2 zespoły: młodsze i starsze dzieci. W każdym zespole była grupa uciekająca i goniąca. Jedna grupa uciekała zostawiając za sobą ślady i wskazówki mające na celu nakierować grupę goniącą. Dodatkową atrakcją były zadania w kopertach pozostawione przez grupę uciekającą w nietypowych miejscach . Były również zadania dla opiekunów co sprawiło dzieciom wiele radości i uśmiechu. Wszystkim drużynom udało się odnaleźć koperty  i wykonać zadania.  Grupy  spotkały się na terenie ośrodka wypoczynkowego Kozienickiego Centrum  Rekreacji i Sportu, gdzie oddały się  wspólnym zabawom i szaleństwom na świeżym powietrzu .

 

DZIEŃ 1

Wakacji nadszedł czas...!

W poniedziałek 1 lipca już po raz dziewiąty rozpoczęliśmy w naszej szkole wypoczynek letni pod nazwą Półkolonia 2019 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI". Jak co roku 135 dzieci z terenu gminy Kozienice oraz towarzyszących im rodziców przywitał gospodarz placówki pan Krzysztof Ludwiczak życząc uczestnikom półkolonii udanej zabawy. Po krótkim wstępie wychowawcy zaprosili dzieci do swoich grup i udali się do sal. Chwilę później odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach Dzieci wysłuchały pogadanki edukacyjnej związanej z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku którą poprowadził asp. Tomasz Mazur. Dzieci usłyszały jak należy spędzać wakacje, czego unikać i przed czym się chronić. Zaproszony gość przypomniał dzieciom jak należy poruszać i zachowywać się w czasie wycieczek pieszych oraz autokarowych. Po spotkaniu z policjantem odbyły się zajęcia integracyjne w grupach pod nazwą „Poznajmy się”. Dzieci ustalały nazwy grup, wykonały proporce oraz uczyły się piosenki półkolonijnej pt. "Pół kroku stąd” znanej wszystkim z filmu animowanego „Vaiana – Skarb oceanu”. O godzinie 12.00 wszyscy udali się na pierwszy wspólny posiłek. Po obiedzie każda z grup wzięła udział w spotkaniu, które poprowadziła Pani Ania Pawelec przedstawiciel PCK z naszej szkoły na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się m.in. jak należy opatrywać rany,  prawidłowo wezwać pomoc czy zabezpieczyć miejsce wypadku. I tak, niezwykle szybko i ciekawie  minął pierwszy, jakże upalny dzień wakacyjnego wypoczynku w Trójce.

 

Tegoroczne grupy z opiekunami:

Grupa I - "Robaczki", opiekun: Anna Wojtunik

Grupa II - "Grupa z uśmiechem", opiekun: Ewelina Różańska

Grupa III - "Indiańskie duchy", opiekun:Agata Miturska

Grupa IV - "Super ziomki", opiekun: Mariola Kwiatkowska, Justyna Balcerzak

Grupa V - "Minionki", opiekun: Izabela Foremniak - Rusinowska

Grupa VI - "Barwne motyle", opiekun:Wioletta Balcerek

Grupa VII - "Gryfindor", opiekun: Renata Janusz

Grupa VIII - "Słoneczne Tik - Taki", opiekun: Anna Pawelec

Grupa IX - "Zielone Bobry", opiekun: Jacek Procki

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.