Kalendarium

 

DZIEŃ TĘCZOWY

Piątek 13 lipca był ostatnim dniem letniego wypoczynku Półkolonia 2018 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI".  Przedpołudnie połkoloniści wraz z opiekunami spędzili na Krytej pływalni „DELFIN” w Kozienicach. Dzieci z ogromną przyjemnością pływały i bawiły się  w wodzie. Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim dzieciom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Po dwugodzinnych szaleństwach wygłodniali wrócili do szkoły na obiad. O godzinie 13.00 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie turnusu. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak wraz z opiekunami serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom tegorocznej półkolonii za wspólnie spędzony czas i znakomitą zabawę. Następnie zostały wręczone nagrody rzeczowe za konkurs na najciekawszą rzeźbę, figurkę z masy solnej  oraz zwycięzcom turnieju sportowego "Zdrowo i wesoło".  Na zakończenie na uczestników czekała smaczna niespodzianka w postaci pysznego tortu.  Tym miłym akcentem Półkolonia 2018 „Wakacyjna Przygoda Trójki” dobiegła końca. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

DZIEŃ ZIELONY

W czwartek 12 lipca półkoloniści z Trójki wczesnym rankiem wyruszyli na ostatnią wycieczkę autokarową do Szydłowca i Kielc. W Kielcach dzieci miały okazję zwiedzić system jaskiniowy, który jest największym obiektem podziemnym na kieleckiej Kadzielni. Podążając podziemną trasą turystyczną półkoloniści poznawali zjawiska charakterystyczne dla procesów związanych z system jaskiniowym (krasowym). Dzieci zadawały dużo pytań na które Pani Przewodnik chętnie i szczegółowo odpowiadała. W Szydłowcu dzieci odwiedziły Muzeum Ludowych Instrumentów, które mieści się w szydłowieckim zamku. Oprócz zwiedzania obiektu dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach, które były dostosowane do wieku uczestników. I tak grupy najstarsze wzięły udział w lekcji „Wśród dawnych dokumentów i ksiąg”, która przybliżyła dzieciom wiedzę o dawnej technice piśmienniczej. Uczestnicy mieli okazję poznać elementy zdobienia – iluminowania dawnych dokumentów. W czasie zajęć praktycznych półkoloniści mogli samodzielnie skomponować inicjał lub podjąć próby kaligraficzne zgodne z zasadami dawnej sztuki. Nieco starsze dzieci wzięły udział w lekcji „Ludowe stradivariusy – muzyczne abecadło”, w której mogli z bliska zobaczyć skrzypce ludowe z różnych perspektyw, zapoznać się z warsztatem lutniczym, etapami budowy skrzypiec, sposobami ich wykonywania i zdobienia. Była to również wspaniała okazja do wykonania własnego egzemplarza zabawkowych skrzypiec. Grupy najmłodsze uczestniczyły w zajęciach muzycznych opartych na muzyce tradycyjnej. Miały możliwość nauczyć się gry na bębenku czy basach w rytmie polki. Poznały tradycyjne zabawy ruchowe, takie jak szewczyk, przepióreczka czy zajączek, które były świetną okazją do ćwiczeń ruchowych. Był również czas na spacer i odpoczynek  w parku bezpośrednio przy muzeum. Ostatnim punktem wycieczki był obiad w restauracji Mc Donald, na który dzieci niewątpliwie czekały. Najedzeni i uśmiechnięci uczestnicy wycieczki bezpiecznie wrócili do szkoły.

 

DZIEŃ NIEBIESKI

Środa 11 lipca była dniem zabaw na świeżym powietrzu. Chwilę po przybyciu do szkoły półkoloniści z Trójki wraz z opiekunami wyszli na boisko szkolne. Tam na dzieci czekał szereg atrakcji przygototwanych przez firmę KRAINA ZABAWY z Kozienic oraz naszych opiekunów. Grupy kolejno korzystały z przygotowanych niespodzianek. Były dmuchane zjeżdżalnie, zamki oraz bańki mydlane o różnych wielokościach, które sprawiły dzieciom dużą frajdę. Każdy uczestnik półkolonii dzięki pani animatorce mógł upodobnić się do ulubionego zwierzątka bądź bohatera bajkowego. Pojawiły sie kotki, tygrysy, motylki a także batman, spiderman czy pirat. Półkoloniści mogli się zmierzyć również w konkurencjach sportowych. Był mini hokej, rzuty obręczami na pachołki, przeciąganie liny czy zabawa sprawdzająca refleks "krzesełka". Zwolennicy zajęć artystycznych mogli się wykazać w plenerze malarskim na kocu. Po godzinie 12:00 dzieci udały się na obiad do szkoły. Po krótkim odpoczynku uczestnicy półkolonii z nową energią wrócili na boisko szkolne na ciąg dalszy zabaw i atrakcji. To był udany dzień! smiley

 

DZIEŃ CZERWONY

We wtorek 10 lipca półkoloniści z Trójki wybrali  się  do Muzeum Wsi Radomskiej. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Pogoda była słoneczna i sprzyjała nam w zwiedzaniu skansenu. Po zajęciach na ścieżce przyrodniczej z przewodnikiem dzieci wzięły udział w warsztatach  – „Od ziarenka do bochenka” , podczas których  dowiedziały się gdzie najwcześniej zaczęto uprawiać zboże i wytwarzać mąkę, co to jest zakwas  i  jak tradycyjnie wypieka się chleb. Dzieci miały okazję spróbować samodzielnie pozyskać mąkę oraz uformować bułkę z ciasta drożdżowego, która później została upieczona. Sporym wyzwaniem było odnalezienie swojej bułki, która po wypieczeniu zmieniła kształt.  Własne wypieki smakowały wyśmienicie i sprawiły dzieciom dużo radości. Po ciekawych zajęciach wszyscy mieli czas na zabawy integracyjno-edukacyjne na terenie skansenu. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor. Lekko zmęczeni ale z uśmiechem na buzi półkoloniści wrócili do szkoły na obiad.

 

DZIEŃ FIOLETOWY

Drugi tydzień wakacyjnej przygody z Trójką półkoloniści rozpoczęli wyjściem do kina w Centrum Kulturalno- Artystycznym w Kozienicach. Dzieci obejrzały film familijny pt. "Bella i Sebastian 3". Była to trzecia część wzruszającej opowieści o przyjaźni chłopca - Sebastiana z psem - owczarkiem górskim, która narodziła się już w pierwszej części pt. "Bella i Sebastian". Tym razem dzielny chłopiec musiał obronić swoją przyjaciółkę i jej szczenięta przed złym człowiekiem, który podawał się za ich prawowitego właściciela. Nie obyło się bez emocjonujących i wzruszających momentów. Po skończonej projekcji filmowej dzieci pełne wrażeń i refleksji wróciły do szkoły na obiad. Po smacznym posiłku odbyły się zajęcia w grupach. Zabawy wykorzystujące sprzęt sportowy i gimnastyczny pod hasłem "Mistrz gier zręcznościowych" oraz "Planszomania" - gry planszowe rozwijające logiczne myślenie i wyobraźnię, które okazły sie świetnym sposobem na integrację grup.

 

DZIEŃ ŻÓŁTY

Pierwszy tydzień wakacyjnej przygody z Trójką dzieci zakończyły zabawą terenową "Podchody z uśmiechem". Przed wyjściem uczestnicy gry podzielili się na trzy zespoły, a każdy zespół na dwie grupy. Jedna grupa uciekała zostawiając za sobą strzałki i ślady wskazujące drogę oraz zadania w kopertach do wykonania przez grupę drugą. Grupa goniąca podążała za znakami i jak najszybciej starała się wykonać zadania, by dogonić grupę uciekającą. Zabawa zakończyła się spotkaniem wszystkich zespołów na terenie ośrodka wypoczynkowego Kozienickiego Centrum  Rekreacji i Sportu. Drużynom udało się odnaleźć koperty i wykonać zadania, dlatego też weseli i zadowoleni wracali do szkoły na obiad. Po posiłku wychowawcy zorganizowali w grupach "Kalambury dla każdego", które poprzez świetną zabawę sprzyjały rozwijaniu inteligencji, wyobraźni i umiejętności kojarzenia.

 

DZIEŃ RÓŻOWY

Czwartkowe przedpołudnie upłynęło w duchu zespołowych rywalizacji sportowych. Od godziny 9.30 do godziny 11.30 na boisku szkolnym odbył się turniej sportowy "Zdrowo i wesoło". Po omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas  rozgrywek i zapoznaniu z punktacją uczestnicy wszystkich dziewięciu grup współzawodniczyli ze sobą w pięciu konkurencjach: bieg na 30 metrów, skok z miejsca, zbieranie na czas piłeczek, rzuty woreczkami oraz przekładanie szarf z pachołka na pachołek. Podczas dzisiejszego turnieju sportowego dzieci kształtowały przede wszystkim umiejętność zdrowej rywalizacji, a przy tym dobrze się bawiły. Zwycięzcom dzisiejszych zawodów serdecznie gratulujemy. Dla najlepszych sportowców zostały przewidziane nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania turnusu. O godzinie 12.00 dzieci udały się na obiad. Po południu odbyły się projekcje flmowe w grupach, a następnie wychowawcy zorganizowali dla swoich podopiecznych gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W środę 4 lipca półkoloniści wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła. Na miejscu uczestników wyprawy przywitali wolontariusze z Fundacji AKTYWNIE KREATYWNI. Czas na leśnej polanie wypełniony został grami i zabawami terenowymi. Po wstępnej części integracyjnej, omówieniu zasad wspólnej zabawy, podziale na grupy i rozdaniu pakietów startowych odbyła się pierwsza z konkurencji pod nazwą "Przy ognisku". Potem był czas na rozpalenie prawdziwego ogniska i upieczenie kiełbasek. Kolejną z atrakcji przygotowaną przez młodych wolontariuszy była zabawa "Walka mieczami" zorganizowana w otulinie na równoważni. Podczas zespołowej zabawy dzieci miały także okazję strzelać z łuku do celu. Pobyt w leśnym kompleksie zakończył się grą ruchową "Trzy podania". O godzinie 14.00 dzieci bardzo zmęczone, ale niezwykle zadowolone wróciły do szkoły na obiad.

 

DZIEŃ BIAŁY

Drugi dzień półkolonii w Trójce rozpoczął się od spotkania z ratownikiem wodnym. Pan Ryszard Wojtunik opowiedział dzieciom na czym polega jego praca oraz jak bezpiecznie należy spędzać czas nad morzem, jeziorem oraz na basenie. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się m. in. gdzie szukać pomocy na kąpieliskach oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Na zakończenie pan ratownik zachęcił wszystkie dzieci do nauki pływania. Następnie grupy razem z opiekunami wyprawiły się do Krytej Pływani "Delfin" w Kozienicach, gdzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 trwała kąpiel. Po powrocie do szkoły i zjedzonym obiedzie odbyły się zajęcia artystyczne z masą solną pod hasłem "Lepić każdy może...".

 

DZIEŃ 1

Niech żyją wakacje!

W poniedziałek 2 lipca już po raz ósmy rozpoczęliśmy w naszej szkole wypoczynek letni pod nazwą Półkolonia 2018 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI". 135 uczestników tegorocznej edycji oraz towarzyszących im rodziców przywitał gospodarz placówki pan Krzysztof Ludwiczak. Po kilku ciepłych słowach skierowanych do dzieci dyrektor przedstawił wychowawców, a następnie przydzielono podopiecznych do poszczególnych grup. Chwilę później odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Pogadankę edukacyjną na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji poprowadzili pani mł. asp. Ilona Tarczyńska oraz pan asp. szt. Jarosław Pikulski. Jak zachowywać się nad wodą, co robić w przypadku, gdy zaczepia nas osoba nieznajoma i jak być bezpiecznym w ruchu drogowym? - o tym wszystkim mówili zaproszeni goście zaciekawionym słuchaczom. Po spotkaniu z policjantami odbyły się zajęcia integrujące w grupach. Dzieci ustalały nazwy grup, wykonały proporce oraz uczyły się piosenki półkolonijnej pt. "Lato na dywanie". O godzinie 12.00 wszyscy udali się na pierwszy wspólny posiłek. Kwadrans przed godziną 13.00 dzieci z wychowawcami wyszły do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach na film animowany pt. "Uprowadzona księżniczka". I tak, niezwykle szybko i ciekawie  minął pierwszy dzień wakacyjnego wypoczynku w Trójce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiątkowa fotografia z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach

 

Grupy z wychowawcami:

Grupa I "KOTKI PSOTKI" - wychowawca pani Iwona Bajson

Grupa II "BANDA ŚWIEŻAKÓW" - wychowawca pani Anna Wojtunik

Grupa III "ŁAPKI" - wychowawcy pani Mariola Kwiatkowska, pani Ula Mroczek

Grupa IV "SUPER GRUPA IV" - wychowawca pani Ewelina Różańska

Grupa V "NIEBIESKIE KROPELKI" - wychowawca pani Marzanna Cichońska

Grupa VI "BFG VI - BARDZO FAJNA GRUPA" - wychowawca pani Barbara Chołuj

Grupa VII "SMERFOWA DRUŻYNA" - wychowawca pani Katarzyna Małysa

Grupa VIII "MALI GIGANCI" - wychowawca pani Anna Kurek

Grupa IX "PELIKANY" - wychowawca pan Jacek Procki

 

 

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.