Logo SP3 w Kozienicach

Półkolonia 2017

DZIEŃ TĘCZOWY

14 lipca 2017r.

Piątek 14 lipca był ostatnim dniem letniego wypoczynku Półkolonia 2017 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI". Tradycyjnie już obfitował w liczne atrakcje. Pierwszą część dnia półkoloniści spędzili w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Tam w sali kinowej odbyła się projekcja filmu pt. "Sonia". Produkcja familijna o dziewięciolatce, która po raz pierwszy nocuje w domu koleżanki bardzo przypadła widzom do gustu. Po powrocie do szkoły dzieci zjadły obiad. O godzinie 14.00 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie turnusu. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak wraz z opiekunami serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom tegorocznej półkolonii za wspólnie spędzony czas i znakomitą zabawę. Następnie zostały wręczone nagrody rzeczowe laureatom konkursu plastycznego pt. "Wisła moimi oczami" oraz zwycięzcom turnieju sportowego "Zdrowo i wesoło".  Po części oficjalnej dyrektor zaprosił wszystkich na słodką niespodziankę - pyszny tort. Później odbyła się wspólna zabawa taneczna. I tak oto o godzinie 16.00 nadszedł kres wspólnej zabawy... Dziękujemy, że byliście z nami. Miejmy nadzieję do zobaczenia za rok!

DZIEŃ ŻÓŁTY

13 lipca 2017r.

Rok 2017 ustanowiono rokiem rzeki Wisły, dlatego też we czwartek 13 lipca wychowawcy grup zorganizowali dla swoich podopieczych konkurs plastyczny o Wiśle. Celem przeprowadzonego konkursu była popularyzacja wiedzy o Wiśle i jej środowisku przyrodniczym, a także rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju. Dzieci miały okazję do rozwijania kreatywności podczas tworzenia pracy oraz wymiany doświadczeń plastycznych. Uczestnicy konkursu wykonali własnoręcznie jedną pracę dowolnie wybraną techniką plastyczną. Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. O godzinie 13.00 dzieci zjadły obiad. Później odbyły się zajęcia integracyjne w grupach. 

DZIEŃ CZERWONY

12 lipca 2017r.

Zgodnie z programem w środę 12 lipca odbyła się ostatnia już wycieczka wyjazdowa. Punktualnie o godzinie 8.00 dzieci wsiadły do autokarów i wyruszyły w drogę do Kazimierza Dolnego. W pierwszej kolejności zwiedziły Muzeum Przyrodnicze. Obejrzały tam cztery ekspozycje:

  • Kazimierski Park Krajobrazowy – prezentującą pokrótce poszczególne elementy środowiska przyrodniczego tego chronionego obszaru;
  • W przełomowej dolinie środkowej Wisły – ukazującą w formie panoramy bogactwo przyrody jednego z najpiękniejszych odcinków tej ostatniej dużej dzikiej rzeki Europy;
  • Tajemnice wymarłego świata – która stanowi próbę rekonstrukcji życia, jakie istniało na tym terenie przed 65 mln lat, w morzu okresu kredowego;
  • W krainie wąwozów – na której można znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego i w jaki sposób w okolicach Kazimierza powstała najbardziej zagęszczona sieć wąwozów lessowych w Europie oraz poznać organizmy, dla których wąwozy stały się środowiskiem życia.

    Po tej ciekawej lekcji przyrody wraz z przewodnikiem uczestnicy wypoczynku udali się na długi spacer wzdłóż najstarszego w Kazimierzu naturalnego wąwozu "Norowy Dół". Później nadszedł czas na przyjemności. Po wyczerpującej wędrówce dzieci odetchnęły na klimatycznym rynku zajadając lody. Po zakupieniu pamiątek, z uśmiechem na twarzach wróciły do szkoły na obiad.

 

DZIEŃ BIAŁY

11 lipca 2017r.

Wtorkowe przedpołudnie uczestnicy półkolonii wraz ze swoimi wychowawcami spędzili na Krytej Pływalni "Delfin" w Kozienicach. Okazało się, że taka forma aktywnie spędzonego czasu znalazła wielu entuzjastów. W trakcie pobytu na basenie dzieci chętnie korzystały z dostępnych atrakcji, m.in. zjeżdżalni i jacuzzi. Czas spędzony w wodzie dostarczył wiele radości i przyjemnych wrażeń, ale przede wszystkim sprzyjał integracji. Po dwugodzinnej zabawie w wodzie, głodni i zmęczeni wrócili do szkoły na obiad. Po posiłku w grupach zostały zorganizowane gry towarzyskie pod nazwą "Planszomania dla każdego". Spędzenie czasu w ten sposób sprzyjało popularyzacji znanych gier planszowych, a uczestnicy mogli rozwinąć swoje zainteresowania i zdolności oraz nabyć umiejętność współdziałania w grupie.

 

DZIEŃ 6

10 lipca 2017r.

W poniedziałek 10 lipca półkoloniści z Trójki wyszli do kina w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach na komediowy seans filmowy pt. "Gru, Dru i Minionki". Była to już trzecia odsłona popularnej serii filmów animowanych o uroczych stworkach zwanych Minionkami. Fani tych charakterystycznych postaci dostali bardzo przyjemną, momentami niepoprawną, ale z całą pewnością relaksującą rozrywkę. Film zachwycił nie tylko dzieci, ale także towarzyszących im opiekunów. Po blisko dwóch godzinach żółtego szaleństwa dzieci wróciły do szkoły na obiad. Później odbyły się w grupach zabawy wykorzystujące sprzęt sportowy i przybory gimnastyczne pod hasłem "Mistrz gier zręcznościowych".

DZIEŃ 5

7 lipca 2017r.

Pierwszy tydzień letniego wypoczynku organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach dzieci zakończyły wyjazdem edukacyjnym do Królewskich Źródeł. Pod opieką wychowawców wyruszyły  w drogę autokarem o godzinie 10.30. Tam, na miejscu czekała na nie pani Lidia Zaczyńska - pracownik Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach, która zaprosiła ich na ścieżkę dydaktyczną "Królewskie Źródła". W czasie wędrówki opowiadała o faunie i florze Puszczy Kozienickiej. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla maluchów było pieczenie kiełbasek przy ognisku integracyjnym. Półkoloniści czas na terenie kompleksu leśnego spędzili do godziny 15.00 na wspólnych grach i zabawach. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły na posiłek.

DZIEŃ 4

6 lipca 2017r.

Czwartkowe przedpołudnie uczestnicy tegorocznego wypoczynku spędzili na terenie szkoły. Kwadrans po godzinie 10.00 rozpoczął się długo wyczekiwany turniej sportowy pod nazwą "Zdrowo i wesoło". Dzieci startowały w ośmiu konkurencjach: bieg na 30 metrów, skok z miejsca, toczenie na czas piłeczek kijem do hokeja, mini golf, przekładanie szarf z pachołka na pachołek, wrzucanie piłek do worków, zamiatanie miotłą kapsli na czas, rzut woreczkiem do celu. W czasie trwania turnieju opiekunowie grup czuwali, aby wszyscy zawodnicy przestrzegali zasad sportowej rywalizacji fair-play. Zwycięzcom dzisiejszych zawodów serdecznie gratulujemy. Dla najlepszych zostały przewidziane nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania turnusu. O godzinie 13.00 dzieci udały się na pyszny obiad. Potem odbyły się projekcje flmowe w grupach, a następnie wychowawcy zorganizowali dla swoich podopiecznych gry i zabawy na świeżym powietrzu.

DZIEŃ 3

5 lipca 2017r.

W środę 5 lipca półkoloniści z Trójki pojechali na wycieczkę do Kozłówki. Tam, na miejscu poznali historię zespołu pałacowo-parkowego w latach 1735 - 1944. Zwiedzili pałac, który od roku 1944 do dnia dzisiejszego pełni funkcję Muzeum Zamoyskich. Pani przewodnik, która oprowadzała dzieci w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła sylwetki postaci związanych z rezydencją w Kozłówce oraz dzieje rodziny Zamoyskich. Po wizycie w pałacu wszyscy wyszli na okazały dziedziniec, a następnie spacerowali po parku, który zachwycał ozdobnym trawnikiem i pięknymi rabatami. Kolejnym punktem programu była wizyta w rosarium oraz ptaszarni. Popołudnie w Kozłówce zakończyło się w sklepie z pamiątkami, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły na obiad.

 

DZIEŃ 2

4 lipca 2017r.

Drugiego dnia półkolonii w godzinach przedpołudniowych dzieci wraz z opiekunami wyprawili się na Krytą Pływalnię "DELFIN"  w Kozienicach. Do godziny 12.30 na hali basenowej odbyło się wodne szaleństwo pod czujnym okiem wychowawców oraz ratowników wodnych. Wszyscy dość zmęczeni, ale bardzo zadowoleni chętnie wrócili do szkoły na obiad. Następnie odbyły się zajęcia w grupach pod hasłem "Origami dla poczatkujących".

Mistrzowie sztuki origami wykonali małe liskilaugh

 

DZIEŃ 1

3 lipca 2017r.

W poniedziałek 3 lipca 2017 roku wakacyjną przygodę z Trójką rozpoczęło 135 dzieci z terenu gminy Kozienice. Punktualnie o godzinie 10.00 na szkolnym korytarzu rozbrzmiała melodia półkolonijnej piosenki pt. "Kolorowe lato" wprawiająca wszystkich w wakacyjny nastrój. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak rozpoczął część oficjalną witając bardzo serdecznie przybyłe dzieci. Po krótkim wstępie, przedstawieniu wychowawców przydzielono podopiecznych do poszczególnych grup. Zanim na dobre zaczęła się wspólna zabawa odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni niezwykle ważni goście. Dzieci wysłuchały pogadanek związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Usłyszały jak należy spędzić wakacje, czego unikać i przed czym się chronić, aby cali i zdrowi mogli znów we wrześniu rozpocząć naukę. Wśród zaproszonych gości znalazły się przedstawicielki SANEPID-u panie Jolanta Matera, Lidia Łubińska, Małgorzata Wójcik, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach bryg. Tomasz Popis, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach mł. asp. Rafał Mąkosa, mł. asp. Sylwester Bieniek. Spotkanie zakończyło się wystąpieniem ratownika wodnego pana Ryszarda Wojunika, który przestrzegł przed wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi w wodzie. O godzinie 11.30 wszyscy uczestnicy półkolonii wraz z wychowawcami wyszli do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach na film pt. "Zielona Szkoła". Po powrocie tuż przed godziną 14.00 zjedli obiad. Po posiłku odbyły się zabawy integracyjne w grupach. Dzieci ustaliły nazwę grupy oraz wykonały proporce.

Tegoroczne grupy z opiekunami:

Grupa I "Super Minionki" - opiekun pani Anna Wojtunik

 

Grupa II "Wesoła dwójka" - opiekun pani Iwona Bajson

Grupa III  "Zabawna 15-stka" - opiekun pani Katarzyna Małysa

Grupa IV "Stevy i Alex" - opiekun pani Anna Kurek

Grupa V "BFG - Bardzo Fajni Gignci" - opiekun pani Barbara Chołuj

Grupa VI "Kolorowe TIK TAKI" - opiekun pani Ewelina Różańska

Grupa VII "Zielonki" - opiekun pani Marzanna Cichońska

Grupa VIII "Ogniste węże" - opiekun pani Mariola Kwiatkowska

Grupa IX "Stare konie" - opiekun pan Jacek Procki

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi

Projekcja filmu pt. "Zielona szkoła" w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach

 

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.