Logo SP3 w Kozienicach

Półkolonia 2016

Materiały do pobrania

 

 

 REGULAMIN!.pdf

 

 

 

 

 

 karta kwalifikacyjna n.pdf

 

 

Program półkolonii

 

 

 PROGRAM 2016.doc

 

 

Uczestnicy tegorocznej półkolonii 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" z opiekunami:

 

Grupa I "Młode Wilki" - opiekun pani Mariola Kwiatkowska

 

 

 

 

Grupa II "Super piętnastka" - opiekun pani Izabela Foremniak-Rusinowska

 

 

 

 

Grupa III "Latające orzeszki" - opiekun pani Anna Kurek

 

 

 

 

Grupa IV "Extra paka" - opiekun pani Barbara Chołuj

 

 

 

 

Grupa V "Wesołe Minionki" - opiekun pani Marzanna Cichońska

 

 

 

 

Grupa VI "Milionerzy" - opiekun pani Alicja Kowalczyk

 

 

 

 

Grupa VII "Zniewalające orzeszki" - opiekun pani Małgorzata Tokarczyk

 

 

 

 

Grupa VIII "Śpiące misie" - opiekun pan Jacek Procki

 

 

 

 

Grupa IX "Młode Wilki" - opiekun pani Joanna Kusio

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 1

 

 

W poniedziałek 4 lipca 2016 roku punktualnie o godzinie 10.00 uczestnicy wypoczynku letniego Półkolonia 2016 rozpoczęli wakacyjną przygodę z Trójką. W tym roku dyrektor placówki pan Krzysztof Ludwiczak przywitał bardzo liczną grupę - 135 dzieci. Następnie przedstawił wychowawców i dokonano podziału na grupy. Pierwszą atrakcją tegorocznego wypoczynku było spotkanie z  przedstawicielem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego panem Ryszardem Wojtunikiem. Ratownik zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznej kąpieli wodnej i słonecznej. Ostrzegał, że nie wolno kąpać się w jeziorach lub stawach bez zgody i opieki dorosłych. Przestrzegał przed zagrożeniami kąpieli w miejscach niestrzeżonych i radził, co zrobić gdy dziecko zgubi się na zatłoczonej plaży. Po spotkaniu z ratownikiem dzieci ustalały nazwy grup i wykonały proporce. O godzinie 13.00 zjadły obiad. Po obiedzie trzy grupy udały się na naukę gry w tenisa ziemnego pod kierunkiem trenera. Dla pozostałych zostały zorganizowane gry i zabawy sportowe.

 

 


 

 

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 2

 

Wtorek 5 lipca 2016 roku uczestnicy wypoczynku letniego Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" rozpoczęli wyjściem do kina w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Obejrzeli tam film pt. "BFG Bardzo Fajny Gigant". Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy bardzo podobała się zarówno najmłodszym, jak i najstarszym widzom. Po seansie dzieci wróciły do szkoły na obiad. Tuż po godzinie 13.00 kolejne trzy grupy udały się na korty tenisowe, natomiast pozostali spędzili czas na zabawach integracyjnych na boisku szkolnym.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 3

 

W środę 6 czerwca uczestnicy tegorocznej półkolonii wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę edukacyjną do Puszczy Kozienickiej. Na miejscu przywitał dzieci pracownik Nadleśnictwa Kozienice Pani Lidia Zaczyńska. Następnie grupami razem z panią leśnik dzieci maszerowały po ścieżce dydaktycznej "Królewskie Źródła". Wędrówka ścieżką umożliwiła im poznanie wyjątkowo pięknych zakątków przyrody, napotkanie śladów bytowania bobrów, zdobycia wiedzy o tym jak wzrasta las i jak go chronić przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Dzieci na platformie widokowej zobaczyły fragment doliny rzeki Zagożdżonki i otaczające ją lasy z obfitymi źródliskami. Gdy dotarły do Królewskiego Źródła opłukały ręce i twarze w czystej wodzie, jak niegdyś król Władysław Jagiełło. Po powrocie ze ścieżki wszyscy z wielką ochotą upiekli kiełbaski nad rozpalonym ogniskiem. Potem był czas wspólne gry i zabawy. O godzinie 15.00 trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły na obiad.

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 4

 

W czwartkowe przedpołudnie na szkolnym korytarzu zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Zaproszeni goście asp. Katarzyna Kowalska oraz st. asp. Jarosław Pikulskipoprowadzili pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i śmiało zadawały pytania. Tuż po spotkaniu z policjantami rozpoczął się długo oczekiwany przez uczestników turniej sportowy pod hasłem "Zdrowo i wesoło". W tym roku startowali w ośmiu konkurencjach m.in. biegali na czas, rzucali woreczkami do celu, zbierali na czas piłeczki, toczyli piłki slalomem, pokonywali tor przeszkód. Dla sportowców z najlepszymi wynikami przewidziano nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na uroczystym zakończeniu turnusu. Pełni pozytywnych emocji o godzinie 13.00 zjedli pyszny obiad. Po obiedzie odbyły się w grupach projekcje filmowe.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 5

 

W piątek 8 czerwca kilka minut po godzinie 10.00 uczestnicy półkolonii udali się na Krytą Pływalnię "Delfin". Wśród licznej grupy dzieci, były i takie które po raz pierwszy miały okazję zażyć kąpieli w kozienickim basenie. Na miejscu dzieci zostały przywitane przez ratowników. Panowie ratownicy poprowadzili krótką pogadankę na temat zagrożeń na kąpieliskach, przypomnieli także o zasadach zachowania bezpieczeństwa na hali basenowej oraz w wodzie. Wspólne gry i zabawy wodne trwały do godziny 12.30, w tym czasie dodatkową opiekę sprawowali opiekunowie. Tuż przed 13.00 uczestnicy wrócili do szkoły na obiad. W godzinach popołudniowych odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Dopalaczom NIE mówimy, bo o zdrowiu myślimy". Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone w przyszły piątek na uroczystym zakończeniu turnusu.

 

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 6

 

Drugi tydzień letniego wypoczynku uczestnicy półkolonii rozpoczęli zajęciami "Robotyka LEGO". Zaproszony do naszej szkoły gość pan Krzysztof Przedniczek przygotował wiele atrakcji. Uczestnicy warsztatów korzystali m.in. z zestawów Lego Mindstorms EV3, samodzielnie budowali oraz programowali roboty. Napotkali przy tym sporo realnych problemów, z którymi zmaga się współczesna robotyka (niedokładność czujników, poślizgi, współpraca w systemach wielorobotowych itp.). Oprócz tego poznali podstawowe konstrukcje współczesnych języków programowania. W czasie zajęć dzieci  zostały podzielone na dziesięcioosobowe zespoły. Zadaniem każdego było zbudowanie w czasie około 100 minut poruszającego się na gąsienicach robota. Stworzone konstrukcje rywalizowały w konkurencji polegającej na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej odległości. Po obiedzie o godzinie 13.00 odbyły się w grupach zabawy wykorzystujące sprzęt sportowy i przybory gimnastyczne pod hasłem "Mistrz gier zręcznościowych".
 

 

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 7

 

We wtorkowe przedpołudnie uczestnicy tegorocznej półkolonii wraz z opiekunami wybrali się na seans filmowy do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Obejrzeli tam film animowany pt. "Jak uratować mamę?". Ciekawa historia o rodzeństwie, które pragnie znaleźć antidotum na chorobę mamy przypadła do gustu zwłaszcza młodszym widzom. O godzinie 13.00 wszystkie dzieci wróciły do szkoły i tam chętnie zjadły obiad. Po obiedzie odbyły się swobodne zabawy w kącikach zainteresowań. Dzień zakończył się zabawą terenową pod nazwą "Podchody z uśmiechem".

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 8

 

 W środę 13 czerwca w ramach realizacji programu Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" odbyła się wycieczka autokarowa do CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie. Dzieci podczas pobytu w centrum miały okazję poznać niektóre prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Uczestniczyły także w kilku 20-minutowych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez animatorów w różnych częściach Kopernika. W swobodnej atmosferze i małych grupach mogli samodzielnie wykonać różne ciekawe zadania, jak na przykład rozpalanie ognia. Poza tym obejrzały wiele ciekawych ekspozycji oraz eksponatów, które z pewnością rozbudziły w nich ciekawość świata. Wizyta w centrum była doskonałą okazją do integracji grup półkolonijnych. Po godzinie 15.00 uczestnicy pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły na obiad.

 

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 9

 

W czwartek 14 lipca uczestnicy półkolonii wraz z wychowawcami po raz drugi udali się na Krytą Pływalnię "Delfin" w Kozienicach. Kąpiel na basenie trwała od godziny 10.40 do godziny 12.40. Punktualnie o godzinie 13.00 dzieci zjadły obiad w szkolnej stołówce. W godzinach popołudniowych dla młodszych dzieci zostały zorganizowane zabawy w kącikach zainteresowań. Starsi natomiast udali się na zabawę terenową "Podchody z uśmiechem". Po powrocie w grupach odbyły się gry towarzyskie pod hasłem "Planoszomania dla każdego".

 

 

 

 

Półkolonia 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 10

 

Piątek 15 lipca był ostatnim dniem wypoczynku letniego dla uczestników Półkolonii 2016 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI". Na zakończenie turnusu przewidziano dla dzieci szereg atrakcji. O godzinie 10.00 zostało zorganizowane ostatnie już wyjście do kina w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Dzieci obejrzały tam film pt. "Biuro detektywistyczne". Po powrocie do szkoły zjadły obiad. O godzinie 13.00 odbyło się na sali gimnastycznej oficjalne zakończenie półkolonii. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak podziękował dzieciom za wspaniałe dwa tygodnie wspólnej zabawy oraz wychowawcom grup za opiekę nad uczestnikami. Następnie z rąk dyrekcji oraz wychowawców grup zostały wręczone nagrody dla najlepszych w turnieju sportowym "Zdrowo i wesoło" oraz dla laureatów konkursu plastycznego pod hasłem "Dopalaczom NIE mówimy, bo o zdrowiu myślimy". Chwilkę później panie z kuchni wprowadziły na salę gimnastyczną ogromny, pyszny tort. Wakacyjna przygoda z trójką zakończyła się zabawą taneczną dla wszystkich grup. Do zobaczenia za rok!!!

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.