Logo SP3 w Kozienicach

Półkolonia 2015

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 10

 

Piątek 17 lipca był ostatnim dniem zorganizowanego wypoczynku letniego dla 135 dzieci z terenu gminy Kozienice pod nazwą Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI". W godzinach od 10.30 do 12.00 odbyły się zajęcia twórcze w grupach pn. "Wycinanka ludowa". Około godziny 13.00 uczestnicy zjedli obiad. Godzinę później tj. o 14.00 na sali gimnastycznej odbyło się oficjalne zakończenie turnusu. W uroczystości uczestniczył przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy w Kozienicach Pan Marcin Jasek. Zaproszony gość wraz z Dyrektorem szkoły wręczyli nagrody rzeczowe laureatom konkursu plastycznego pt. "Widoczna Gmina Kozienice" oraz zwycięzcom turnieju sportowego "Zdrowo i Wesoło"Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak podziękował wszystkim dzieciom za udział w półkolonii, a także opiekunom za pomoc w organizacji tegorocznego wypoczynku. Wszystkim zgromadzonym na sali życzył wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Na zakończenie na uczestników czekała smaczna niespodzianka w postaci śmietankowo-truskawkowego tortu. Pobyt dzieci w Trójce zakończył się zabawą taneczną.

 

 

 

 

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 9

Czwartkowe przedpołudnie uczestnicy wypoczynku letniego Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" spędzili na Krytej Pływalni "Delfin" w Kozienicach. Wspólna kąpiel dzieci trwała do godziny 12.30. Następnie wróciły do szkoły na posiłek. Później odbyły się gry towarzyskie pod hasłem "Planszomania dla każdego". Dwie najmłodsze grupy udały się na kort tenisowy, aby poznać technikę gry w tenisa ziemnego.

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 8

W środę uczestnicy półkolonii pojechali na wycieczkę autokarową do Parku edukacji i rozrywki "Farma Iluzji" w Mościskach. Dzieci zwiedziły tam muzeum iluzji, labirynt luster, pokój Amesa, zakręcony domek, tunel zapomnienia, mini zoo. Zobaczyły także studnię nieskończoności, latający kran, gigantyczne szachy, meble olbrzyma, lewitujące piłeczki i "głowę na talerzu". Wspólnie bawiły się w wiklinowym labiryncie, spacerowały po ścieżce trapera oraz gimnastykowały się na zielonej ścieżce zdrowia. Pobyt w "Farmie Iluzji" zakończył się pamiątkową fotografią. Na godzinę 15.00 wróciły do szkoły na obiad.

 
 

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 7

We wtorek 14 lipca dla dzieci z półkolonii została zorganizowana zabawa terenowa o charakterze sprawnościowym i orientacyjnym "Podchody z uśmiechem". Trzy uciekające grupy obrały trasę w różnych kierunkach. Pozostałe sześć grup wyruszyło 15 minut później, a ich zadaniem było ściganie uciekających na podstawie znaków, strzałek, zagadek. Zabawa ta była doskonałą formą integracji uczestników wypoczynku Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI". Największe emocje w czasie tej rozrywki towarzyszyły najmłodszym. Pełni wrażeń tuż przed godziną 13.00 wrócili do szkoły na obiad. W dalszej kolejności odbyły się gry i zabawy sportowe. Dwie grupy udały się na naukę tenisa ziemnego.

 

 

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 6

 

Poniedziałek rozpoczynający drugi tydzień wypoczynku letniego Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" obfitował w niezwykłe atrakcje. W godzinach od 10.30 do 13.00 odbyły się zajęcia "Robotyka LEGO". Podczas tych wyjątkowych warsztatów dzieci miały okazję zbudować niesamowite roboty. Wcieliły się w role konstruktorów i składając konstrukcję klocek po klocku mogły budować praktyczną wiedzę na temat świata. Wspólnie z opiekunami wzięły udział w treningu kreatywności i doskonale się przy tym bawiły. O godzinie 13.00 uczestnicy zjedli obiad. Później odbyły się zajęcia w grupach. Trzy grupy poszły na teren kortów tenisowych, aby uczyć się pod kierunkiem trenerów gry w tenisa ziemnego. W pozostałych grupach odbyły się zabawy wykorzystujące sprzęt sportowy i gimnastyczny pod hasłem "Mistrz gier zręcznościowych".
 
 
 
 
 
 
 

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 5

 

W piątek 10 lipca uczestnicy wypoczynku letniego Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" razem z opiekunami wybrali się na Krytą Pływalnię "Delfin" w Kozienicach. Pod czujnym okiem wychowawców oraz ratowników przebywali tam dwie godziny. Po wspólnej kąpieli wrócili do szkoły na obiad o godzinie 13.00. W godzinach popołudniowych we wszystkich grupach odbyły się pogadanki na temat: Jak spędzić bezpiecznie wakacje w naszym mieście? Następnie uczniowie wykonali dowolną techniką prace plastyczne na konkurs "Widoczna Gmina Kozienice". Komisja w składzie: Pani Alicja Kowalczyk, Pani Joanna Kusio oraz Pani Małgorzata Tokarczyk wybrała laureatów w poszczególnych grupach. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się ostatniego dnia półkolonii.

 

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 4

W czwartek 9 czerwca grupy półkolonijne z Trójki pojechały na wycieczkę edukacyjną do Królewskich Źródeł. Na miejscu dzieci spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Kozienice Panią Lidią Zaczyńską. Podczas zajęć na ścieżce dydaktycznej zapoznały się z florą i fauną Puszczy Kozienickiej, usłyszały także kilka interesujących ciekawostek o mieszkańcach lasu. Później odbyło się ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy na polanie leśnej. O godzinie 15.00 dzieci wróciły na obiad do szkoły.

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 3

Trzeciego dnia półkolonii dla uczestników wypoczynku odbył się na boisku szkolnym turniej sportowy "Zdrowo i wesoło". Dzieci ze wszystkich grup startowały w dziewięciu konkurencjach: biegały na dystansie 30 metrów, skakały w dal, rzucały obręczami na słupki, odbijały rakietką piłeczkę, toczyły na czas piłkę kijem hokejowym, rzucały woreczkiem do szachownicy, przenosiły łyżeczką piłeczkę na czas, rzucały na odległość beretem oraz skakały na skakance. Po zaciętej rywalizacji, zmęczone, ale bardzo zadowolone o godzinie 13.00 zjadły obiad. W godzinach popołudniowych odbyły się dla pięciu grup projekcje filmowe, natomiast pozostałe cztery grupy udały się na naukę tenisa ziemnego pod kierunkiem trenerów.

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 2

We wtorek 7 lipca 2015 roku uczestnicy wypoczynku letniego Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę autokarową do Radomia. W kinie Helios obejrzeli film pt. "Minionki". Po seansie filmowym udali się na posiłek do restauracji McDonald's. O godzinie 16.00 dzieci zostały odebrane przez rodziców.

 

   

 

Półkolonia 2015 "WAKACYJNA PRZYGODA TRÓJKI" - dzień 1

 

W dniu 6 lipca 2015 roku punktualnie o godzinie 10.00 wakacyjną przygodę z Trójką rozpoczęło 135 dzieci z terenu gminy Kozienice. Uczestników wypoczynku oraz przybyłych rodziców i opiekunów przywitał Dyrektor placówki Pan Krzysztof Ludwiczak. Następnie dokonano podziału na IX półkolonijnych grup. O godzinie 10.30 pogadankę na temat bezpieczeństwa wygłosił przedstawiciel Komendy Powiatowej w Kozienicach sierż. sztab. Pani Ilona Tarczyńska. Chwilę później przybyli do nas strażacy, którzy na boisku szkolnym zaprezentowali sprzęt i samochód strażacki. O godzinie 13.00 dzieci zjadły obiad. Po obiedzie w grupach odbyły się zabawy integracyjne. Ustalono nazwy poszczególnych grup i wykonano proporce. Na zakończenie pierwszego dnia półkolonii dzieci nauczyły się piosenki pt. "Zaczarowana piosenka".

 

 

 

 

Tegoroczne grupy z opiekunami:

 

Grupa I "POSZUKIWACZE PRZYGÓD" - opiekun Pani Mariola Kwiatkowska  

 

 

 

Grupa II "Minionki 2" - opiekun Pani Izabela Foremniak-Rusinowska  

 

 

 

Grupa III "Giganci" - opiekun Pani Alicja Kowalczyk  

 

 

 

Grupa IV "Minionki 4" - opiekun Pani Barbara Chołuj  

 

 

 

Grupa V "WIELKA 15" - opiekun Pani Małgorzata Tokarczyk  

 

 

 

Grupa VI "GANG OLAFA" - opiekun Pani Marzanna Cichońska   

 

 

 

Grupa VII "SŁONECZNE PANTERY" - opiekun Pani Anna Kurek  

 

 

 

Grupa VIII "GANG 15" - opiekun Pani Joanna Kusio  

 

 

 

Grupa IX "SPRYTNE LISY" - opiekun Pan Jacek Procki

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.