Kącik Przedszkolaka

 

 

 

 

 

 

25 stycznia 2019r. w grupie pięciolatków odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia, cierpliwości i pociechy z wnucząt. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały program artystyczny złożony  z wierszy, piosenek i tańców. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się swoim wnuczętom i nagradzali je gromkimi brawami. Następnie dzieci zaśpiewały gościom "Sto lat", złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. To spotkanie było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

 

 

We wtorek 18 grudnia w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału 5-latki  i ich rodzice spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu pierników. Rodzice i dzieci z uśmiechem na buzi i pełni energii odwiedzili przedszkole późnym popołudniem. Zarówno dorośli jak i  ich pociechy z wielką fantazją przy świetnej zabawie dekorowały wypieki lukrem, słodkimi pisakami, cukiereczkami i koralikami. Kolorowe i pyszne pierniczki dzieci zabrały do swoich domów a część przyozdobiła choinkę w naszej sali.

Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, 26 października 5-latki odwiedziły grób nieznanego żołnierza, na którym zapaliły znicze i oddały hołd pamięci poległych za naszą ojczyznę.

 

 

 

Jesienią 5- latki postanowiły dodać sobie trochę energii i zadbać o swoje zdrowie. Wraz z Paniami  przygotowywały zdrowe i smaczne koktajle owocowe z naturalnego jogurtu, kefiru i owoców. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu – blenderem oraz jego działaniem. Samodzielnie pokroiły owoce przyniesione z domu, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Były banany, ananasy, jabłka, kiwi, maliny i wiele innych kolorowych owoców.  Pod nadzorem nauczyciela dzieci wrzucały do blendera cząstki owoców które lubią, wlewały jogurt naturalny  i przyglądały się jak powstaje zdrowy koktajl. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego.

 

 

9 października  5-latki miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii pod hasłem „Kto ty jesteś? - Polak mały…” , nawiązującej do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Ciekawe zajęcia zostały zorganizowane przez Publiczną Bibliotekę w Kozienicach- Filia nr 1. Dzieci obejrzały filmik „Polak mały” przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, z którego dowiedziały się jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel oraz dlaczego „Mazurek Dąbrowskiego” jest wyjątkową pieśnią.  Przedszkolaki śpiewały dobrze znaną im  piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”  oraz wykonywały flagę Polski. Była też oczywiście nauka wiersza „Kto Ty jesteś”. Pełne wrażeń i z solidną porcją wiedzy opuściły bibliotekę.

 

 

5 października 5-latki świętowały Dzień Chłopaka. Z tej okazji cała grupa wybrała się do Centrum Kulturalno- Artystycznego w Kozienicach, aby obejrzeć w tutejszym Kinie film animowany pt. "Mała Stopa". Historia Yeti próbującego rozwikłać zagadkę tytułowej małej stopy przypadła przedszkolakom do gustu. Nie obyło się bez spontanicznych reakcji w postaci uśmiechów czy komentarzy. Dodatkową atrakcją był oczywiście pyszny popcorn :-).

 

 

 

21 września 5-latki odwiedziły Komisariat Policji w Kozienicach. Celem wycieczki było przybliżenie pracy Policjanta. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy oficera dyżurnego, następnie porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami, zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia w których pracują oraz obejrzeć sprzęt policyjny. 5-latki z zaciekawieniem słuchały asp. Tomasza Mazura, który rozmawiał równieżz dziećmi na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przypomniał najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w przedszkolu, w domu oraz na swieżym powietrzu.

 

krolewskie.jpg

W środę 23.05.2018r. 4-latki odwiedziły „Królewskie Źródła”. Pani  Leśnik - Lidia Zaczyńska zabrała nas na wycieczkę wyznaczoną ścieżką edukacyjną, w czasie której odczytywała znaki i tablice informacyjne, zwracała uwagę na zwierzęta, ptaki, rośliny oraz drzewa, które spotykaliśmy po drodze. Dzieci obserwowały przyrodę, zadawały wiele pytań oraz dzieliły się swoimi wrażeniami. Pani Leśnik nie zapomniała przypomnieć o tym jak należy się zachowywać w lesie i jak dbać o rośliny i zwierzęta. Po wędrówce przyszedł czas na zabawę na polanie oraz wspólne pieczenie kiełbasek.

 

biblioteka.jpg

11 maja dzieci z oddziału przedszkolnego  4-latki odwiedziły  Bibliotekę Publiczną- Filię  nr 1 w Kozienicach.  Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą bibliotekarki oraz zwiedzić placówkę. Przemiła Pani Basia wytłumaczyła po co chodzimy do biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem.  Zachęcała do korzystania z biblioteki oraz wytłumaczyła co należy zrobić, aby stać się jej czytelnikiem . Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci otrzymały kolorowe balony i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola .

 

Nasza mała hodowla

21 marca dzieci z grupy 4-latki  żegnały zimę. Z wykonaną dzień wcześniej Marzanną wyruszyły na poszukiwana wiosny.  Spacerując ulicami osiedla przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki i wypatrywały dowodów przybycia kolejnej pory roku. Mimo zimowej pogody dzieciom dopisywały humory a uśmiech nie schodził z twarzy. Na koniec dzieci pożegnały Marzannę, mając nadzieje że stopi leżący jeszcze śnieg  i  już nie powróci ;).

 

walentynki.jpg

14 lutego - Walentynki. Tego dnia rozmawialiśmy o miłości, szacunku i przyjaźni. Dzieci  z oddziału 4-latki brały również udział w różnych zabawach ruchowych i plastycznych związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca i rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Dzieci wykonały również walentynkowe serca dla swoich najbliższych. Na koniec  każde dziecko otrzymało pysznego lizaka w kształcie serduszka. Był to dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do swoich kolegów z grupy, a umiejętność sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

 

Tak żegnaliśmy KARNAWAŁ ;-)

 

paczek.jpg

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.  W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 8 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji w naszym oddziale. Razem z naszymi przedszkolakami  z przyjemnością spałaszowaliśmy pyszne pączki.  Była to również okazja  do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

 

choina.jpg

„Choinka”

15 grudnia dzieci z oddziału  4-latki wyruszyły na poszukiwania wymarzonej choinki.  Po wybraniu tej odpowiedniej przedszkolaki ochoczo  pomagały przy jej pakowaniu , a następnie z dumą zaniosły choinkę do przedszkola. W naszej sali zagościło piękne drzewko, które dzieci przyozdobiły we własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe.

 

warsztaty.jpg

„Bombka”

Święta coraz bliżej, w związku z tym 13 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne. Rodzice wraz ze swoimi pociechami z zapałem wykonywali przepiękne bombki, wykazując przy tym wiele kreatywności. Była to  nie tylko dobra zabawa, ale też świetna okazja do zrobienia ozdoby na choinkę w miłej i świątecznej atmosferze. Dzieciom wiele radości sprawiła wizyta rodziców w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

 

ptaki.jpg

Dokarmiamy ptaki

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą  jest bardzo ważne. W ramach zajęć dotyczących przygotowań do zimy dzieci z oddziału 4-latki uczyły się o tym, jak należy  pomagać ptakom  przetrwać zimę. Na podwórku przed oknami przedszkola został umieszczony karmnik wykonany przez dzieci. Była to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Dzieciom sprawiło to dużo radości a ptaszki będą mieć pełne brzuszki.

 

Obejrzenie przedstawienia w wykonaniu artystów krakowskich teatru KRAK - ART pt. ,,Bazyliszek,,

 

andrzejki 4latki.jpg

„Wróżby Andrzejkowe”

30 listopada 4-latki poznały  tradycje związane z  wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach. Przedszkolaki  mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dowiedziały się co je czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na drodze, kto musi dbać o zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną, czy czekają je ciekawe podróże). Największą atrakcją było lanie wosku, a powstałe w wodzie kształty dzieci zabrały do domu. Wróżby przyniosły  dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy, której towarzyszyła miła atmosfera.

 

PART_1511868393696.jpeg

„Na poczcie”

W miesiącu listopad w ramach zajęć tematycznych dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pocztę. Celem tej wizyty było wysłanie listów do rodziców. Listy w postaci rysunków wykonały dzieci na zajęciach w przedszkolu, a następnie włożyły do kopert.  Na poczcie zakupiły znaczki(z pomocą nauczycielki), które nakleiły na wcześniej zaadresowane przez nauczycielkę koperty. Każdy przedszkolak zadbał o to , aby jego list trafił do skrzynki. Listy od dzieci były miłą niespodzianką dla rodziców, a dla dzieci ciekawym wyzwaniem.

 

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

Z tej okazji naszą grupę odwiedził miś Teddy Eddie, który początkowo był zawstydzony. Szczere uśmiechy naszych przedszkolaków sprawiły, że już po chwili czuł się swobodnie. Miś pojawił się w towarzystwie przesympatycznej pani ze szkoły językowej Oxword Academy, która przeczytała dzieciom jedno z opowiadań o Kubusiu Puchatku. Na koniec wizyty Teddy Eddie miał dla naszych przedszkolaków słodką niespodziankę. Wszystkie dzieci gorąco pożegnały miłych gości a emocje związane z tą wizytą towarzyszyły dzieciom do końca dnia.

 

gazety.jpg

„Zabawy z gazetą”

Gdy na dworze zimno i ponuro, my mamy sposób na nudę. Przedszkolaki z oddziału 4-latki przekonały się, że zwykłe gazety to doskonały sposób na świetną zabawę. Dzieci wykorzystały twórczo niekonwencjonalny przedmiot jakim jest gazeta, a do tego wyrabiały podstawowe cechy motoryki w zakresie zwinności zręczności i utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Nie obyło się bez bitwy na „gazetowe kulki”. Na koniec gazety posłużyły nam do wykonania pracy plastycznej

 

sok kolaz.jpg

„Sok marchwiowy”

 Przedszkolaki z grupy 4-latki wiedzą, że witaminy zawarte w warzywach i owocach są najzdrowsze dla naszego organizmu. Dlatego postanowiły same przygotować sok marchewkowy z dodatkiem jabłek z niewielką pomocą nauczycielek. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i zasadami bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z marchwi i jabłek. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował.

 

 

"Owocowe szaszłyki"

 W miesiącu wrzesień dzieci z oddziału 4-latki samodzielnie wykonały pyszne i zdrowe szaszłyki z owoców sezonowych (jabłko, śliwka, gruszka). Każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe przekąski. Wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki.

 

 

Spotkanie w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego - ,, Dzień Pluszowego Misia,,

 

 

Zabawa ilustracyjna do piosenki ,,Jesienny deszcz,,

 

,,Kolorowe miasto,, - wykonanie miasta z papieru - praca grupowa.

 

18 X 2017 r.

Udział w warsztatach w Muzeum Regionalnym w Kozienicach.

.

29 IX 2017 r.

,,Dzień chłopaka,, w naszej grupie. Obejrzenie przedstawienia w wykonaniu artystów krakowskich teatru ART-RE pt. ,,W poszukiwaniu domu,,

 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM
30 kwietnia 2015 roku - wycieczka do Muzeum Regionalnego w Kozienicach oraz Zespołu Pałacowo -Parkowego.
 

 

 

 

 

 

 

"CUDOWNA LAMPA ALLADYNA"
20 kwietnia 2015 roku dzieci obejrzały teatrzyk " Cudowna lampa Alladyna" w wykonaniu aktorów teatru ART - RE z Krakowa.

 

 

 

 

 

 

WYJAZD DO KINA W RADOMIU
27 marca 2015 roku - wycieczka do Kina Helios w Radomiu. Obejrzenie filmu animowanego " Fru!"

 

 

 

 

 

 

 

"TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE"
26 marca 2015 roku - udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego z cyklu "Tradycje i zwyczaje wielkanocne" organizowanego przez PP NR 2 w Kozienicach. Dzieci zaprezentowały piosenkę " Śmigus - Dyngus wodą leje".

 

 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 W dniach 15 - 16 stycznia 2014 roku odbyły się uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Dnia Babci i Dnia Dziadka. 
 Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Dzieci w formie wierszy złożyły Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia oraz wręczyły laurki. Po zakończonym programie artystycznym zaprosiły Dziadków na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 

   

 

 

 

 „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
W dniach 8 - 12 grudnia  realizacja Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej.
 

 

   

 

 

 

WIZYTA PANI Marzeny Karczewskiej
10 grudnia dzieci wykonały ozdoby choinkowych z masy solnej pod kierunkiem Pani Marzeny Karczewskiej.

 

   

 

 

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
5 grudnia do oddziałów przedszkolnych zawitał niezwykly gość - Święty Mikołaj. Dzieci po otrzymaniu podarków obiecały, że będą grzeczne przez cały rok w domu i w szkole.

 

   

 

 

 

WYCIECZKA DO TEATRU POWSZECHNEGO 

W RADOMIU
 

26 listopada - wycieczka do Teatru Powszechnego w Radomiu ( gr. 0 a i 0bB oraz kl. I d) dzieci obejrzały przedstawienie " Na Arce o ósmej", które dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych.wzruszeń.

 

 

 

   

 

 

 

SPOTKANIE Z PANEM JANUSZEM KARASIEM
28 listopada - Andrzejki - Pan Janusz Karaś twórca kultury i regionalistaprzybliżył dzieciom tradycje andrzejkowe i  katarzynkowe związane z kulturą naszego regionu.    

 

   

 

 

 

WYCIECZKA DO "OGRODU JORDANOWSKIEGO" W KOZIENICACH

 

W dniu 28 października 2014 roku uczniowie grupy 0 a i 0 b uczestniczyli w wycieczce do Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski".

 

   

 

 

 

WIZYTA W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE MIASTA KOZIENICE
W dniu 21 i 23 października 2014 roku dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych odwiedziły Filię Biblioteki Publicznej Miasta Kozienice.

 

   

 

 

 


"CZERWONY KAPTUREK"
W dniu 10 października 2014 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych gr 0 a i 0 b obejrzały teatrzyk pt. " Czerwony Kapturek" przedstawione przez aktorów Teatru Art - Re z Krakowa. Był to wesoły spektakl pozbawiony przemocy, a jego celem było nauczenie posłuszeństwa wobec rodziców i ostrzeżenie przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych.

 

   

 

 

 

 

Oddział Przedszkolny

Zestaw dydaktyczny rocznego przygotowania przedszkolnego

S. Doroszuk, J. Gawryszewska, J. Hermanowska, D. Sotomska- Sas

,,Bawię się i przygotowuję się do szkoły” - pakiet
Wyd. Nowa Era

Religia

ks. Stanisław Łabendowicz
,,Jesteśmy dziećmi Bożymi”
Drukarnia Diecezjalna w Sandomierzu

J. angielski

Leone Dyson, Katarzyna Pogłodzińska, Tessa Lachowski,
Linette Ansel Erocak, Sagrario Salaberri
,,Our Discovery Island – Starter”

******

 

 

 

 

 

 

WYPRAWKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W PSP NR 3

 

 

Blok rysunkowy biały

2 sztuki

Blok techniczny biały

1 sztuki

Blok techniczny i rysunkowy kolorowy

po 1 sztuce

Blok techniczny A3 biały i kolorowy

po 1 sztuce

Papier kolorowy

2 sztuki

Papier pakowy szary

1 sztuka

Bibuła

2 kolory

Książeczka do kolorowania

1 sztuka

Piórnik typu jamnik

 

Kredki świecowe bambino

1 opakowanie

Kredki ołówkowe GRUBE

1 opakowanie

Ołówek miękki 

4 sztuki

Gumka, strugaczka, nożyczki

 

Farby plakatowe + kubek + pędzle (mały

 i duży)

 

plastelina

2 opakowania

Pastele olejne

1 opakowanie

Teczka biurowa z gumką na prace plastyczne

 

Zeszyt 16-kartkowy w kratkę

1 sztuka

Bardzo cienkie wstążki materiałowe satynowe 4 kolory

po 2m 

Koperty małe (A6)

10 sztuk

Guma kapeluszowa bardzo cienka

2m

Strój gimnastyczny w podpisanym worku

 

Obuwie na zmianę na białych spodach (dla dziewczynek w białym, dla chłopców w ciemnym kolorze)

 

Skakanka

 

Szczoteczka i pasta do zębów + kubek

 

Chusteczki higieniczne w wyciąganym pudełku

 

 

Drodzy Rodzice!!!

 

Klej w sztyfcie firmy TETIS (najlepszy – sprawdzony)

 

oraz papier ksero  do codziennego, dowolnego rysowania 

 

nauczyciel zakupi ze składki w wysokości 10zł od dziecka,

 

 co zmniejszy koszty ponoszone przez Was.

 

Drodzy Rodzice!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

W Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

 dzieci uczęszczają do dwóch oddziałów przedszkolnych: 0a i 0b. 

 

           Celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym. Wynikające z powyższego celu zadania dostosowane są do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Cele realizowane są w ramach określonych obszarów edukacyjnych: 

 • kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych.
 • kształtowanie umiejętności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych. Wdrażanie dzieci do utrzymywania ładu i porządku. 
 • wspomaganie rozwoju mowy dzieci.
 • wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
 • wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.
 • wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. 
 • wychowanie przez sztukę - dziecko widzem i aktorem.
 • wychowanie przez sztukę - muzyka i śpiew, plasy i taniec.
 • wychowanie przez sztukę: różne formy plastyczne.
 • wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych.
 • pomaganie dzieciom w rozumieniu istoty zjawisk atmosferycznych i w unikaniu zagrożeń.
 • wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt.
 • wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.
 • kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.
 • wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne.

 

         Dzieci w ciągu roku powinny osiągnąć dojrzałość szkolną, czyli gotowość do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Dlatego też uczymy dzieci współpracy z rówieśnikami, umiejętności porozumiewania się, samodzielności, zaprezentowania swoich umiejętności, zainteresowaniem wiedzą, cierpliwości podczas wykonywania i doprowadzania prac do końca, wykazania się aktywnością poznawczą koncentracji uwagi na wykonywaniu określonych czynności. 

      Do oddziałów przedszkolnych uczęszczają dzieci pięcio i sześcioletnie. Biorą one czynny udział w życiu szkoły. Uczestniczą w uroczystościach, apelach, imprezach szkolnych. Biorą udział w konkursach plastycznych i akcjach na rzecz pomocy innym. W ramach szerszej edukacji organizowane są wycieczki do teatrów i muzeum, wyjazdy integracyjne. Dzieci zdobywają wiadomości i umiejętności rozwijające wielokierunkową aktywność poznawczą.

Zajęcia prowadzone są w miłej i przyjaznej atmosferze, przez wykwalifikowaną kadrę 
z dużym doświadczeniem pedagogicznym :):):)

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 
2013/2014

WIZYTA W MUZEUM REGIONALNYM W KOZIENICACH


W dniu 12 marca 2014 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły były z wizytą w Muzeum Regionalnym w Kozienicach w ramach realizacji projektu z edukacji regionalnej dla uczniów oddziałów przedszkolnych „ ZIEMIA KOZIENICKA”.  Celem projektu jest kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem, z ich „małą ojczyzną ” przez poznanie kultury materialnej i duchowej ludzi, wśród której żyją, poznanie tradycji i zwyczajów.
Dzieci oglądały wystawy:
-   „Ślad człowieka - Epoka żelaza w Puszczy Kozienickiej”
-   „Bartnictwo i pszczelarstwo Puszczy Kozienickiej"
-  „A z tej mąki będzie chleb- z dziejów dawnego młynarstwa"

 

   

 

 

 

KONCERT pt. "POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE"

Dnia 15 kwietnia 2014 r. w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły, odbył się koncert pt. "Poznajemy instrumenty muzyczne". Wystąpiły w nim uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w obecności rodziców, dziadków i rodzeństwa.

 

   

 

 

 

WIZYTA PANA JANUSZA KARASIA

Dnia 15 kwietnia 2014 roku grupę 0 b odwiedził regionalista pan Janusz Karaś. Zapoznał on dzieci ze zwyczajami wielkanocnymi a zwłaszcza technikami ozdabiania jaj.

 

 

   

 

 

 

X FESTIWAL Zespołów Artystycznych Przedszkoli
 „O PIERNIKOWE SERCE JASIA I MAŁGOSI”

 

                   Dnia 5 lutego 2014 roku w OPP Ogród Jordanowski w Kozienicach dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w corocznym festiwalu przeznaczonym dla dzieci z przedszkoli 
 i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 6 dziewczynek z obu grup przedszkolnych. Zaprezentowały taniec do muzyki Antonia Vivaldiego „Zima”.
Celem festiwalu jest:
- Rozwijanie wrażliwości dzieci 
- Stworzenie możliwości zaprezentowania młodych talentów w środowisku lokalnym; 
- Wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi zespołami 
artystycznymi; 
- upowszechnianie integracyjnych spotkań dzieci z placówek oświatowych;
- Wspólna zabawa i nawiązywanie nowych kontaktów.

 

   

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 
          23 stycznia 2014r. w oddziale 0”b”  i 24 stycznia w oddziale  0”a” odbyły się uroczystości z okazji Święta Babć i Dziadków. 
Dzieci przygotowały taniec do muzyki o charakterze dworskim, jak również zaprezentowały piosenki i wierszyki, które upewniły babcie i dziadków o tym, że wnuczki i wnukowie kochają ich z całego serca, czego dowodem było również wręczanie upominków zrobionych własnoręcznie z niewielką pomocą nauczycielek ;) 
Celem spotkania było: 
· wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną dziecka,
· kształtowanie uczucia przywiązania do swojej rodziny,
· nawiązywanie bliższych kontaktów z Babcią i Dziadkiem poprzez radosne, wspólne przeżywanie święta,
· okazywanie szacunku Babci i Dziadkowi,
· wręczanie upominków przygotowanych przez dzieci.

 

 

   

 

 

 

Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”
     Już kolejny rok dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole uczestniczą w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, którego patronem jest Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kozienicach
Założeniem programu jest:
 • Ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.
 • Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów.
 • Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych.
 • Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
 • Program może być rozszerzony na środowisko lokalne.
Cele szczegółowe programu to:
 • Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
 • Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
 • Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
 • Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
 • Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.
Program skierowany jest do dzieci i składa się z pięciu zajęć warsztatowych.
 • Wycieczka.
 • Co i dlaczego dymi.
 • Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
 • Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
 • Jak unikać dymu papierosowego?
             Poszczególne zajęcia skoncentrowane są na odbiorze wrażeń poprzez oddziaływanie na wiele zmysłów dzieci oraz dostosowane są do rozwoju poznawczego, aktywności, doświadczeń i potrzeb dziecka.
Metodyka programu.
Zajęcia mają charakter warsztatowy. Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji do uczenia się przez doświadczenie i zgodnie z zasadami nowoczesnej edukacji zdrowotnej akcentuje aktywny udział dzieci w procesie uczenia się.
W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Łączy się to również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe dla niego zwyczaje osób palących.

 

 

   

 

 

 

KATARZYNKI I ANDRZEJKI 
 
W dniu 29.11. 2013r., w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły gościł Pan Janusz Karaś, artysta, działacz w Towarzystwie Miłośników Ziemi Kozienickiej. Opowiadał i pokazywał dzieciom tradycje związane z zapomnianymi już wróżbami dla kawalerów – Katarzynek, jak również dla panien – andrzejek. Dzieci wyciągały źdźbła siana, ustawiały buty, lały wosk, jak również losowały imiona swoich potencjalnych pierwszych miłości 
 
Bardzo dziękujemy Panu Januszowi za wspaniałą zabawę.

 

   

 

 

 

WARSZTATY Z PANIĄ MARZENĄ KARCZEWSKĄ


    Dnia 17.12.2013r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” uczestniczyły w warsztatach malowania i lepienia ozdób choinkowych z masy solnej. Pani Marzena Karczewska przybliżyła dzieciom metody wyrabiania i łączenia elementów z masy solnej ze sobą, jak również pokazała dzieciom własne wyroby, które wprawiły w zachwyt nie tylko dzieci, ale również nauczycielki. Dzięki zabawie z masą solną dzieci usprawniały motorykę małą, oraz zwracały uwagę na estetyczne wykonywanie swoich ozdób.
 

Bardzo dziękujemy Pani Marzence za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

 

   

 

 

 

SPOTKANIE Z TEATREM

    Dzięki nawiązaniu kontaktu ze Studiem Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii z Krakowa (Art – Re), dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość obejrzenia i czynnego uczestnictwa w  dwóch spektaklach:
Warkocz królewny Wisełki (25.10.2013r)
    Spektakl na podstawie mało znanej polskiej legendy autorstwa Marty Juza Jakubowskiej, przybliżający pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Sceneria drewnianego grodu, stroje z epoki naszych przodków, zapomniane zwyczaje sprzed wieków są cenną lekcja historii.
Doktor Dolittle i przyjaciele (18.12.2013r)
    Perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Umiejętność rozmowy z każdym, okazanie ciepłego gestu, a tym bardziej przyjaźni i miłości oraz walki dobra ze złem pozwala zastanowić się nad sensem własnego życia. 
Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do właściwego wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem.

 

 

   

 

 

 

SZKÓŁKA LEŚNA W PRZEJEŹDZIE
    W dniu 9 października 2013r oddziały przedszkolne z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do szkółki leśnej w Przejeździe. Wycieczka miała na celu między innymi kształtowanie umiejętności obserwacji; kształtowanie wrażliwości i właściwych postaw wobec przyrody, pokazywanie różnorodności gatunkowej, siedliskowej i krajobrazowej; przybliżanie zasad ochrony i gospodarki leśnej, umożliwianie praktycznego sprawdzenia posiadanej przez uczniów wiedzy, wpajanie prawidłowych zasad turystyki. Po wyprawie był również czas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

 

 

 

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.