Innowacje Pedagogiczne

W bieżącym roku szkolnym innowacją pedagogiczną "Gdy już dorosnę..." zostaną objęci uczniowie klasy 2a. Program realizowany będzie w roku szkolnym 2018/2019 w miesiącach: marzec, kwiecień, maj; natomiast w roku szkolnym 2019/2020 w miesiącach: wrzesień, październik.  Proponowana innowacja ma charakter programowy. 

Głównym założeniem innowacji jest zapoznanie uczniów z różnymi zawodami oraz wzbudzenie szacunku wobec ludzi różnych profesji. Innowacja pedagogiczna „Gdy już dorosnę…” realizuje zadania podstawy programowej kształcenia ogólnego z elementami doradztwa zawodowego.

Zespół wdrażający program innowacji pedagogicznej: Mariola Kwiatkowska, Joanna Lisicka

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wdrażanej innowacji pedagogicznej do opracowanego projektu GDY_JUŻ_DOROSNĘ.pdf

 

 

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczą w innowacji pedagogicznej Kodowanie z "Wilkiem i Zającem" w eTwinning. Adresatami innowacji są uczniowie klas piątych i szóstych. Czas realizacji innowacji obejmuje 4 miesiące.

Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei projektów eTwinning w oparciu o zwierzęta z bajek z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do nauki kodowania poprzez zabawę.

Innowacja pedagogiczna Kodowanie z "Wilkiem i Zającem" w eTwinning została opracowana przez panie: Renatę Zając, Wiolettę Balcerek, Joannę Kusio oraz pana Sławomira Żaka.

Szczegółowe informacje na temat naszego projektu zawarte są w  opisie innowacji pedagogicznej.

Logo projektu.

Kodowanie na zajęciach offline.

Kodowanie online

Kodowanie z Kodalbe

Godzina kodowania ze Star Wars

Kodowanie z Run Marco

 

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
"KODOWANIE Z WILKIEM I ZAJĄCEM W
eTWINNING"

           W roku szkolnym 2018/2019 była realizowana innowacja pedagogiczna „Kodowanie z Wilkiem i Zającem w eTwinning”. Innowacją zostały objęte dzieci z klas: Ve, VIb, VIc, VId Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach. Realizacja innowacji odbyła się w ramach zajęć dodatkowych i była prowadzona dla chętnej grupy uczniów.  Program innowacji pedagogicznej przewidywał  dwanaście  godzin zajęć w czteromiesięcznym okresie br. szkolnego (od listopada 2018r.  do lutego 2019r). Poniżej przedstawiamy podsumowanie z realizacji innowacji pedagogicznej "Kodowanie z Wilkiem i Zającem w eTwinnig". Podsumowanie

 

RUSZ UMYSŁ

Innowacja pedagogiczna "Rusz umysł" realizowana jest w oddziale przedszkolnym przez panią Małgorzatę Chojnacką.

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.