Aktualności Archiwum

Dopalacze to zagrożenie dla zdrowia i życia.

 

 

 List Mazowieckiego Kuratora Oswiaty.pdf

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Po czasie wytężonej pracy i nauki przyszedł moment na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. W czwartek 25 czerwca o godzinie 17.00 ze szkołą na okres wakacyjny pożegnali się uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak powitał serdecznie wszystkie dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Po oficjalnym przemówieniu wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem i ze szczególnymi osiągnięciami. Dzień później tj. 26 czerwca o godzinie 9.00 odbyła się uroczystość dla uczniów klas IV-VI. Tego dnia w szczególny sposób Dyrektor pożegnał się z uczniami klas VI, którzy zostali absolwentami naszej szkoły i dla których piątek był ostatnim dniem w murach Trójki. Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone nagrody za naukę i wybitne osiągnięcia. Nagrodę Dyrektora szkoły za najlepszą średnią w tym roku zdobyła klasa IV d. W dalszej kolejności odbyły się indywidualne spotkania uczniów z nauczycielami, celem wręczenia świadectw. Teraz już tylko nadszedł czas na upragnione wakacje.

   

 

Dzień grecki

W czwartek 18 czerwca 2015 roku o godzinie 10.00 na korytarzu szkolnym odbył się "Dzień Grecki". Przed dziećmi z klas drugich i trzecich wystąpili uczniowie z klasy I c, IV d, V a, VI c. Mogły one poznać informacje oraz kilka ciekawostek na temat Grecji, która przynależy do Unii Europejskiej. Wykonawcy zaprezentowali zgromadzonym popularny taniec grecki Zorbę, która wszystkim bardzo się podobała. Za scenariusz przedsięwzięcia odpowiadały Panie: Grażyna Kociołek, Magdalena Kowalik, Monika Kopyt, Renata Zając, Bożena Żurkiewicz.

 

 

   

 

Spartakiada w Przewozie 2015

W środę 17 czerwca odbyła się w Przewozie III Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Integracja przez Aktywność". Organizatorem imprezy sportowej było Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych i ich rodzin "Sami Sobie". W tym roku 11 uczniów naszej szkoły pojechało tam pod opieką Pani Anny Pawelec, Pani Agaty Miturskiej, Pani Marioli Kwiatkowskiej oraz Pani Magdaleny Czerskiej. Niektórym dzieciom towarzyszyli rodzice. Po części oficjalnej, przywitaniu gości i uroczystym otwarciu na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowejodbyły się zawody sportowe. Uczestnicy wzięli udział w ośmiu konkurencjach (m.in.: rzucali woreczkiem do celu, piłką lekarską na odległość, lotkami do tarczy, piłką do kosza, kopali piłkę do bramki). Na zakończenie zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wspólnej zabawie towarzyszył poczęstunek przy grillu oraz zabawa taneczna przy muzyce.

 
 
   

 

Bal szóstoklasistów 2015

W środę 3 czerwca 2015 r. uczniowie klas szóstych po raz ostatni mieli okazję uczestniczyć w zabawie tanecznej organizowanej na koniec nauki w szkole podstawowej. Punktualnie o godzinie 17.00 uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów, do którego przygotowali ich Pani Anna Kurek oraz Pan Jacek Procki. Z pewnością licznie zgromadzeni rodzice i bliscy byli pod wrażeniem efektownego tańca. Następnie w części oficjalnej głos jako pierwszy zabrał Dyrektor placówki Pan Krzysztof Ludwiczak. Skierował życzliwe słowa i podziękowania za sześcioletnią, owocną współpracę zarówno w stronę uczniów, jak i rodziców. W dalszej kolejności przedstawicielka Rady Rodziców Pani Beata Bieńkowska złożyła ciepłe i serdeczne życzenia Dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Uczniowie w tym czasie obdarowali kwiatami zaproszonych gości. Po części oficjalnej wspaniały bal trwał do godziny 22.00. Wszystkim rodzicom oraz osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego balu oraz dekorację sali gimnastycznej serdecznie dziękujemy!

 

 

   

 

Gminny konkurs przyrodniczy z cyklu "Na skraju puszczy" pt. "Wiosenny las wita nas..."

 

W dniu 29 maja 2015 r. w naszej szkole przy współpracy z Urzędem Miejskim podsumowano XI edycję gminnego konkursu z cyklu "Na skraju puszczy" pt. "Wiosenny las wita nas...". Celem konkursu było popularyzowanie regionu kozienickiego, dostrzeganie piękna i walorów okolicy, obserwacja lasu jako naturalnego źródła wiedzy o przyrodzie, rozbudzanie ekologicznego myślenia, miłości i szacunku do przyrody oraz integracja twórcza dzieci i młodzieży. Konkurs obejmował dwie dziedziny twórczości - plastykę i fotografię. Prace ocenione były w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i klasy IV-VI oraz młodzież gimnazjalna. Do pleneru malarskiego przystąpiło 24 uczniów z 5 placówek oświatowych w kategorii przedszkola i szkoły podstawowe klasy I-III, natomiast do konkursu fotograficznego zgłoszono prace 16 uczniów z 4 placówek oświatowych w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz gimnazja. Na uroczystość podsumowania konkursu przybyła Pani Regina Warchoł - pracownik Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Pani Dorota Zabiegałowska - pracownik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami. Gości powitał Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. W części artystycznej mali ekolodzy z klasy I f i II d zaprezentowali inscenizację pt. "Leśna opowieść". Mottem przewodnim przedstawienia było hasło "Żyj z przyrodą w zgodzie". Była to opowieść o zwierzętach, które postanowiły wyprowadzić się z lasu, ponieważ ich dom ludzie zamienili w wysypisko śmieci. Leśne zwierzęta w zabawny i zrozumiały dla dzieci sposób przypomniały o zagrożeniach płynących ze strony człowieka - zanieczyszczaniu lasów oraz szkodliwym wpływie hałasu na środowisko. Pokazały, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie zakłócać spokoju jego mieszkańców, jak wiele zależy od naszej postawy wobec przyrody, a także zachęcały do dbania o środowisko naturalne. Część artystyczną zakończyła piosenka pt. "Wiosenna cza cza" oraz występ pary tanecznej z klasy II b. Następnie Pan Krzysztof Ludwiczak, Pani Regina Warchoł i Pani Dorota Zabiegałowska wręczyli laureatom konkursów nagrody książkowe i dyplomy. Dyplomy przyznano również opiekunom i placówkom oświatowym. Na zakończenie uroczystości laureaci konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

   

 

"Dla Ciebie, Mamo"

Dnia 24 maja 2015r. uczniowie ze szkolnego koła teatralnego "Fraszka - Igraszka" wraz z opiekunkami: Wiolettą Balcerek, Anną Kogut, Małgorzatą Wąsik i Renatą Zając gościli w Centrum Myśli św. Jana Pawła II przy parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach. Powyższa wizyta była związana z Dniem Matki, na którego obchody zostały zaproszone wszystkie mamy z parafii pw. Świętej Rodziny. Uczniowie zadedykowali mamom przedstawienie pt. "Dla Ciebie Mamo", połączone z recytacją wierszy i śpiewem piosenek okolicznościowych. Spotkaniu towarzyszyły - okazjonalny wystrój sali oraz bardzo radosna i wzruszająca atmosfera. Współorganizatorem spotkania był wikariusz z parafii Świętej Rodziny - ks. Paweł Stefański.

 

 

   

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach Sara Smargol z klasy V b i Dawid Redmerski z klasy VI b zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", edycja tegoroczna: "Od Cedyni do Orszy". Dnia 26 maja 2015 roku w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród, dyplomów oraz dokumentów potwierdzających "Tytuł Laureata". Uczniom podczas uroczystości towarzyszyły mamy oraz nauczycielka historii Pani Anna Kurp.

 

   

 

Testy kompetencyjne dla klas III i V

W dniu 19 maja 2015 roku w klasach III i w klasach V zostały przeprowadzone testy kompetencyjne w zakresie umiejętności z języka polskiego i matematyki. Badanie przeprowadzono w ramach projektu unijnego realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Sprawdziany rozpoczęły się o godzinie 8.00. Uczniowie klas III i V pisali go w ciągu dwóch godzin lekcyjnych, a od trzeciej godziny mieli zajęcia zgodnie z planem. 

 

 

   

 

XI Festyn Rodzinny Trójki

16 maja 2015 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 odbył się XI Festyn Rodzinny Trójki. Gospodarz imprezy - Dyrektor Pan Krzysztof Ludwiczak - serdecznie powitał licznie przybyłych gości, a następnie oficjalnie otworzył uroczystość. W tym roku w czasie trwania festynu było wiele wspaniałych atrakcji. Na scenie wystąpili laureaci różnorodnych szkolnych konkursów. Nowością były pokazy naukowe "Mały Inżynier" z ciekłym azotem. Czas umilała nam także grupa cyrkowa O'BIMBOLANDO, która zaprezentowała publiczności duet akrobatyczny, żonglerkę dywanikami, tresurę psa oraz taniec z wężem. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się stoisko z robotyki. Można tam było m.in. zbudować i zaprogramować robota LEGO lub wydrukować obiekt trójwymiarowy w drukarce 3 D. Punktem kulminacyjnym programu było losowanie bardzo atrakcyjnych nagród głównych dla mamy, taty, dziewczynki i chłopca. Wystrzałowe nagrody punktualnie o godzinie 12.30 trafiły prosto do rąk szczęściarzy. Tuż po rozlosowaniu nagród uczniowie wypuścili w niebo kolorowe balony. Festyn tradycyjnie zakończył się piosenką finałową pt. "Chwile jak te" w wykonaniu nauczycieli. Dziękujemy, że byliście z nami!!!

 

Główni sponsorzy XI Festynu Rodzinnego Trójki to: 
 
GMINA KOZIENICE
PZU S.A. 
NOWA ERA 
OŚRODEK PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ
 
Podziękowania składamy także wszystkim anonimowym, indywidualnym sponsorom.
 
Za pomoc w organizacji festynu pragniemy podziękować także: 
 
Kozienickiemu Domu Kultury
Kozienickiemu Centrum Rekreacji i Sportu
Firmie ENEL
 

 

 

 

Program tegorocznego festynu:

 

 

 

Występy uczniów

 

Pokazy cyrkowe grupy O'BIMBOLANDO

  

 

 

 

Wspólna zabawa

 

 

 

 

Pokazy naukowe "Mały inżynier"

 

 

 

 

Loteria fantowa - każdy los wygrywa!

 

 

 

 

Obecnością zaszczycili nas twórcy ludowi

 

 

 

 

Konkurs plastyczny na sztalugach

 

 

 

 

Konkurs BRD

 

 

 

 

Prezentacja wytworów z drewna 

 

 

 

 

Warsztaty Origami

 

 

 

 

Występy uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach

 

 

 

 

Pokaz Karate

 

 

 

 

Stoisko z robotyki

 

 

 

 

Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych

  

 

 

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej

 

 

 

 

Tresura psa policyjnego

 

 

 

 

Promujemy zdrowy styl życia 

 

 

 

 

Pokaz sprzętu policyjnego

 

 

 

 

Pokaz sprzętu strażackiego

  

 

 

 

Zbiórka datków na poratowanie zdrowia i rehabilitację dla Mai Kultys

 

 

 

XXXVIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek 8 maja 2015 roku na terenie szkoły odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kozienicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. Uczestniczyło w nim 7 szkół gimnazjalnych (PG Nr 1 Kozienice, PG Głowaczów, PG Magnuszew, PG Gniewoszów, PG Sieciechów, PG Garbatka-Letnisko, PG Brzóza) i 9 szkół podstawowych z całego powiatu (PSP Stanisławice, PSP Zajezierze, PSP Gniewoszów, PSP Brzóza, PSP Magnuszew, PSP Bogucin, PSP Garbatka-Letnisko, PSP Wysokie Koło i PSP NR 3 Kozienice). Turniej składał się z trzech konkurencji. Uczniowie każdej szkoły pisali po dwa testy (pierwszy z zakresu przepisów ruchu drogowego i drugi - zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach dróg), rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Nowakowska (kl. VIa), Alicja Morawska (kl. VIa) oraz Dominik Trzebiński (kl. Vb) i Filip Kusio (kl. Vc) zajęła drugie miejsce i wywalczyła awans do eliminacji rejonowych. Sędzią głównym turnieju był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podins. Adam Kultys. Nagrody wszystkim uczestnikom wręczał V-ce Starosta Powiatu Kozienickiego Pan Krzysztof Stalmach. Wśród gości zaproszonych i uczestniczących w ceremonii zakończenia byli również: przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kozienicach Pan Marcin Jasek, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kozienicach Pan Mirosław Kocyk, sponsorzy oraz Dyrektor Szkoły Krzysztof Ludwiczak.

 

 

   

 

XXIII Festiwal Szkolnych Talentów Wokalnych

W czwartek 7 maja 2015 roku tuż po VIII Szkolnym Konkursie Tańca rozpoczął się XXIII Festiwal Szkolnych Talentów Wokalnych. Od wielu lat festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku wzięło w nim udział 24 dzieci, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: Kategoria 1 (uczniowie klas I - II), Kategoria 2 (uczniowie klas III - IV), Kategoria 3 (uczniowie klas V - VI). Jury szczególną uwagę zwracało na wrażliwość muzyczną artystów, interpretację tekstu oraz umiejętności wokalne. Podstawowym założeniem festiwalu jest odkrywanie dzieci szczególnie uzdolnionych wokalnie oraz promowanie młodych talentów.

 

 
 

 

 

   

 

VIII Szkolny Konkurs Tańca

W czwartek 7 maja 2015 roku o godzinie 15.30 odbył się VIII Szkolny Konkurs Tańca. Głównym celem organizacji konkursu była popularyzacja solowych i zespołowych form tanecznych, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym roku wzięło w nim udział 10 dzieci z naszej szkoły. Wystąpił jeden solista oraz dwa zespoły taneczne (4-ro i 5-cio osobowe). Poziom prezentowanych układów tanecznych był naprawdę wysoki. Jury w składzie: Pani Bożena Markowska (przewodnicząca), Pani Anna Kurek, Pani Mariola Kwiatkowska, Pani Aneta Krześniak oraz ks. Jacenty Rejczak z zainteresowaniem obserwowało występy. Przy wyborze laureatów członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami oceny: zaangażowanie, opracowanie choreograficzne, estetyka kostiumów. Zwycięzcom oraz wyróżnionym dzieciom serdecznie gratulujemy!

 

 

   

 

Akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych świąt polskich. Z tej właśnie okazji w czwartek 30 kwietnia 2015 roku na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie z klas IIc, IIIb, IIIc oraz IVa pod czujnym okiem Pani Alicji Kowalczyk, Pani Katarzyny Małysy, Pani Joanny Kusio, Pani Ewy Nędzy oraz Pani Lidii Pawluczuk. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie w czasie inscenizacji wspominali o ważnych postaciach i symbolach narodowych. Informacje historyczne przeplatane były patriotycznymi pieśniami i polonezem w wykonaniu uczniów. Do obejrzenia fotografii z tej uroczystości zapraszamy do GALERII.

 
 

 

   

 

Najlepsi w rejonie!

We wtorek, 28 kwietnia 2015 roku, na kozienickim stadionie odbyły się XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Startowało w nich 29 zespołów z powiatu kozienickiego ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna w składzie: Laura Bartosiewicz (klasa VI a), Alicja Morawska (klasa VI a), Dagmara Latała (klasa VI a), Zuzanna Orłowska (klasa VI b), Michał Król (klasa VIa) zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

2.

 

 

   

 

Dni Patrona Szkoły

Dnia 24.04.2014r. na terenie naszej szkoły odbyły się uroczyste obchody Dni Patrona Szkoły. W ramach święta szkoły został zorganizowany w nowej odsłonie cykl konkursów "Oto lutnia Mistrza Jana" oraz  "Moje spotkanie z Adamem Mickiewiczem". Przeprowadzono: powiatowy konkurs literacki "Moje spotkanie z Adamem Mickiewiczem", który polegał na napisaniu opowiadania lub trzech wierszy (wzięło w nim udział 30 uczniów z powiatu kozienickiego); powiatowy konkurs literacko-plastyczny "Miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza" (wzięło w nim udział 35 uczniów z powiatu kozienickiego); szkolny konkurs recytatorski poezji Adama Mickiewicza przeznaczony dla uczniów klas IV-VI, który polegał na recytacji dowolnego wiersza wyżej wspomnianego poety; szkolny konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu ilustracji do bajki Adama Mickiewicza pt. "Przyjaciele", skierowany do uczniów klas I-III; szkolny konkurs plastyczny pt. "Portret Jana Kochanowskiego" dla uczniów klas I-III. Po uroczystej akademii laureatom konkursów nagrody wręczyła pani V-ce Burmistrz Małgorzata Bebelska oraz Pan Dyrektor Krzysztof Ludwiczak. Następnie głos zabrała poetka Ziemi Kozienickiej Pani Zofia Kucharska, która zaprezentowała swoją twórczość. Po części artystycznej miał miejsce słodki poczęstunek.

 

 

   

 

XIV warsztaty "W zdrowym ciele - zdrowy duch"

22 i 23 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbywały się XIV warsztaty promujące zdrowy styl życia "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Organizatorami było Szkolne Koło PCK, Oddział Rejonowy PCK w Kozienicach i Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach.Udział w nich wzięło 42 uczniów szkół podstawowych z powiatu kozienickiego. Celem warsztatów było zdobycie wiadomości i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwszego dnia pod okiem kierownika Oddziału Rejonowego PCK w Kozienicach, Pani Anny Puzio, uczniowie uczyli się prawidłowego opatrywania ran, krwotoków i złamań. Ćwiczyli prawidłowe zgłoszenie wypadku do służb ratowniczych, utrwalali znajomość numerów alarmowych. Uczestniczyli również w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych pt. „Stop cyberprzemocy”, które przeprowadziła pani Mariola Kwiatkowska. Drugiego dnia swoją wiedzę i umiejętności przekazywali strażacy - ratownicy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach: starszy kapitan Krzysztof Kowalczyk i młodszy kapitan Wojciech Gołąbek. Uczyli, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, zadbać o własne bezpieczeństwo. Najważniejszym zadaniem było postępowanie z osobą nieprzytomną bez oddechu. Praktyczne ćwiczenia odbywały się na fantomach. Warsztaty przygotowywały uczestników do XXIII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. 

 

 

   

 

Konwersatoria pod hasłem "Mój przyjaciel jest inwalidą ..."

 

W lutym i marcu tego roku odbyły się we wszystkich klasach konwersatoria pod hasłem "Mój przyjaciel jest inwalidą - jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność". Uczestniczyło w nich 531 uczniów. Tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie uczestniczyli w zajęciach. W klasach starszych uczniowie przygotowali scenki, opowiadali historie z życia, które uczyły empatii i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnością. W klasach młodszych dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki, swobodnie wypowiadały się na temat koleżeństwa i pomocy swoim niepełnosprawnym kolegom i koleżankom. Swoje spostrzeżenia i wnioski przedstawiły w ciekawych pracach plastycznych.

 

   

 

Sprawdzian szóstoklasistów 2015

 

W dniu 1 kwietnia 2015 roku punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klas VI przystąpili do pisania Sprawdzianu szóstoklasistów. Egzamin składał się z dwóch części. Część 1 sprawdzianu przeznaczona na język polski i matematykę trwała 80 minut (w przypadku uczniów z dysfunkcjami czas został wydłużony o 50 %, czyli do godziny 11.00). W tym czasie uczniowie pracowali z arkuszem egzaminacyjnym, mogli mieć ze sobą pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Po upływie czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem przewodniczący komisji egzaminacyjnych wyznaczyli dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi. Nie mogli w czasie sprawdzianu korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych, słowników czy kalkulatora. Po pierwszej części nastąpiła przerwa, w czasie której dzieci zjadły drugie śniadanie i wypiły herbatę na szkolnej stołówce. Część 2 sprawdzianu przeznaczona na język angielski rozpoczęła się o godzinie 11.45 i trwała 45 minut (w przypadku uczniów z dysfunkcjami czas został wydłużony o 50 %, czyli do godziny 12.50). Na tej części uczniowie mieli ze sobą tylko długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem. Najpierw pracowali z nagraniem na płycie CD odtworzonej w radioodtwarzaczu, dalej już samodzielnie w ciszy. Po zakończeniu części 2 przewodniczący wyznaczyli dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie  poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi. W czasie sprawdzianu oraz przerwy dzieci pozostawały pod opieką nauczycieli z komisji egzaminacyjnych.

 

 

 

   

 

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu "Karta i stroik wielkanocny 2015"

30 marca w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu "Karta i stroik wielkanocny 2015". Celem konkursu było: kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie twórczości i wrażliwości estetycznej uczniów oraz integracja placówek oświatowych z terenu Gminy Kozienice. Tegoroczny konkurs obejmował dwie dziedziny twórczości i dwie grupy wiekowe: I grupa - uczniowie z klas I-III wykonywali karty świąteczne, natomiast uczniowie z klas IV-VI robili stroiki wielkanocne. Na konkurs wpłynęło 59 kart i 13 stroików z 6 placówek oświatowych. Przyznano 6 nagród i 5 wyróżnień. Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów twórczych, podczas których dzieci wykonały zajączka wielkanocnego. Następnie dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak wręczył upominki i dyplomy laureatom oraz ich opiekunom. Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń świątecznych oraz pamiątkową fotografią.

 

   

 

Dni Przyjaciół Lasu 2015

W poniedziałek 23.03.2015r. odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiej akcji "Dni Przyjaciół Lasu 2015", w której uczestniczyli najmłodsi uczniowie z naszej szkoły. Akcja miała na celu przybliżenie uczniom wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. Na uroczystość przybyła Pani Lidia Zaczyńska pracownik Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach oraz uczniowie z klas 0-III wraz z opiekunami. Przybyłych na uroczystość powitał Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. W części artystycznej mali ekolodzy z klasy II d i III a zaprezentowali inscenizację pt. "Jaś i Małgosia w krainie ekologii". W drugiej części programu uczestnicy wysłuchali prelekcji Pani Lidii Zaczyńskiej na temat pracy leśników oraz obejrzeli filmy "Poznajemy drzewa leśne" oraz "Od ziarenka do drzewa". W dalszej części uroczystości Pan Krzysztof Ludwiczak i Pani Lidia Zaczyńska wręczyli nagrody laureatom szkolnego konkursu "Bajkowy Las"oraz "Drzewa Naszych Lasów". Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialne były Panie Barbara Chołuj i Marzanna Cichońska.

 

 

   

 

Dzień "otwarty" dla przedszkolaków

W piątek 20 marca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki, które od września 2015 roku rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Celem tego spotkania było zapoznanie ich z funkcjonowaniem szkoły. Dzieci obejrzały szatnię, salę gimnastyczną, świetlicę, sekretariat, stołówkę, sale lekcyjne, bibliotekę, pracownie komputerowe, sale językowe. O godzinie 11.00 wzięły udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy III d pt. "Jaś i Małgosia w krainie ekologii", które odbyło się na sali gimnastycznej. Na zakończenie odwiedzin w naszej szkole wszystkie maluchy zostały poczęstowane lizakami. Osoby odpowiedzialne za organizację i przebieg dnia "otwartego" to Panie: Anna Kurek, Maria Pietrzyk, Katarzyna Małysa, Barbara Chołuj, Agata Miturska, Ewa Nędza, Małgorzata Chojnacka oraz Iwona Śmietanka.

 

   

 

Kangur matematyczny 2015

W czwartek 19 marca uczniowie przystąpili do pisania Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2015. Ten międzynarodowy konkurs miał charakter jednorazowego testu i rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku w naszej szkole przystąpiło do niego 107 uczniów:

 

ŻACZEK (klasy II) - 35 uczniów; 
MALUCH (klasy III i IV) - 41 uczniów; 
BENIAMIN (klasy V i VI) - 31 uczniów.

Test konkursowy w kategorii ŻACZEK zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. 
Test konkursowy w kategorii MALUCH zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. 
Test konkursowy w kategorii BENIAMIN zawierał 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączono 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania konkursu nie wolno było korzystać z kalkulatorów. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była Pani Teresa Wdowska. Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Wyniki pod koniec miesiąca maja. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie www.kangur-mat.pl

 

   

 

Apel o pomoc dla Mai Kultys

 

 

1% dla Mai Kultys

Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrego serca o pomoc dla Mai Kultys, wnuczki nauczycielki naszej szkoły. Maja urodziła się 23 marca 2014 roku w 40 tygodniu ciąży i ważyła 3080 g. Jest dzieckiem wyjątkowym, bo obdarzonym wadą rozwojową prawej nóżki, zwaną Tibial Hemimelia, która zdarza się niezwykle rzadko – raz na milion urodzeń. Maja nie ma kości piszczelowej oraz dwóch kości śródstopia i palców II, III, IV. Natomiast kość udowa uległa rozdwojeniu w dolnym odcinku, zaś staw kolanowy jest „zwichnięty”. Polska medycyna nie daje szans, by nasza córeczka mogła chodzić na własnych nóżkach, proponując wyłącznie amputację prawej nóżki i protezę. Jedynym na świecie lekarzem, który daje nadzieję, a właściwie 100% pewność, że nóżka jest do rekonstrukcji (jest umięśniona, unerwiona, ma kość strzałkową, rzepkę) jest Dr Dror Paley z Florydy (USA), wybitny specjalista w dziedzinie wad rozwojowych kości. Dr Paley po konsultacji w Mediolanie zagwarantował, że Maja będzie chodzić i biegać na własnych nóżkach. Czekają ją jednak 3 operacje i długi okres rehabilitacji, których koszt jest ogromny, bo wynosi ponad milion złotych. Dlatego prosimy ludzi dobrego serca o pomoc, liczy się każda złotówka. Maja jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (nr ewid. 24801), która udostępniła jej swoje konta bankowe. Wszystkie wpłacone środki będą przeznaczone wyłącznie na pomoc dla Mai.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
NIP 118-14-28-385 , KRS 0000037904,
e-mail: fundacja@dzieciom.pl, fax. 22 448 71 77
tel. 22 833 88 88
tel. 22 833 88 88
Wpłaty w Polsce – darowizny
Bank BPH 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem:
24801 Kultys Maja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Przekazanie 1% podatku dochodowego
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,
KRS 0000037904
Cel szczegółowy: 24801 Kultys Maja
Wpłaty zagraniczne:
kod SWIFT (BIC): BPHKPLPK,
IBAN: PL 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
W tytule: 24801 Kultys Maja
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ 2015

W środę 11 marca w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ 2015. Komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Kogut (nauczyciel religii), Pani Dorota Kogut (nauczyciel plastyki w PG Nr 1 w Kozienicach) oraz sierż. szt. Pani Ilona Tarczyńska (funkcjonariusz Komendy Powiatowej w Kozienicach) dokonała oceny 71 prac uczniów z klas I - VI i wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach. Lista laureatów konkursu dostępna jest w zakładce Osiągnięcia. Przy wyborze prac jury brało pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość i oryginalność interpretacji tematu oraz estetykę wykonania pracy. Laureatom konkursu plastycznego nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczyli Vicedyrektor szkoły Pan Marcin Pytlakowski oraz Pani Ilona Tarczyńska. To wyjątkowo miłe spotkanie zakończyło się pozowaniem do pamiątkowej fotografii. Za organizację i przebieg konkursu odpowiedzialne były Panie: Izabela Foremniak-Rusinowska oraz Mariola Kwiatkowska.

 

 

   

 

XXXVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 6 marca 2015r. odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Brało w nich udział 7 szkół z terenu Miasta i Gminy Kozienice - w tym 4 szkoły podstawowe (PSP 1 Kozienice, PSP 3 Kozienice, PSP Brzeźnica, PSP Stanisławice) i 3 gimnazja (PG Nr 1 Kozienice, PG Nr 2 Kozienice, PG Świerże Górne). Turniej polegał na pisaniu testu wiedzy z zakresu przepisów ochrony pożarowej i zapobiegania pożarom. Następnie najlepsze trzy osoby z poszczególnych grup wiekowych odpowiadały na pytania ustne. Podczas. gdy komisja sprawdzała prace pisemne na boisku szkolnym został przeprowadzony pokaz sprzętu pożarniczego przez OSP w Stanisławicach.Organizatorem turnieju był Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kozienicach oraz Urząd Miejski w Kozienicach. Protokół z wynikami odczytał Komendant Gminny OSP Witold Adamski. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kozienicach wręczali: Marcin Jasek – pracownik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach, którego Dyrektorem jest Pani Lucyna Malec oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kozienicach Pan Krzysztof Ludwiczak. 

 

 

 

   

 

Kampania "Widoczna Gmina Kozienice"

W dniu 05.03.2015r. dla uczniów klas "0" - VI odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach i przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kozienicach na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii "Widoczna Gmina Kozienice". Z Urzędu Miejskiego przybyli do nas Pierwszy Zastępca Burmistrza Gminy ds. Społecznych Pani Małgorzata Bebelska oraz Pan Marcin Jasek i Anna Sulima-Giza z Wydziału Polityki Społecznej, natomiast z policji asp. Patrycja Zaborowska, sierż. szt. Ilona Tarczyńska, mł. asp. Hubert Pierzchała, sierż. Michał Figura. Policjanci przeprowadzili dla uczniów prelekcję na temat bezpieczeństwa i konieczności noszenia odblasków. Uświadomili dzieciom zagrożenia, jakie pojawiają się w sytuacji, gdy pieszy lub rowerzysta przemieszcza się drogami nieoświetlonymi bez elementów odblaskowych. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na drogach poprzez wyposażenie ich w odblaski. Po spotkaniu goście obdarowali uczniów prezentami - kamizelkami i opaskami odblaskowymi. Organizatorami kampanii są Urząd Miejski w Kozienicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu Gminy Kozienice. 

 

 

   

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea 2015

We wtorek 3 marca punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2015. Do I etapu (na szczeblu szkolnym) przystąpiło 47 uczniów z klas IV - VI. Konkurs trwał 45 minut, a opiekę w tym czasie nad dziećmi sprawowały Pani Bogumiła Kurek oraz Pani Teresa Wdowska. Podstawowym założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży oraz zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów nauką. Organizatorami tego ogólnokrajowego konkursu są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Zasady konkursu oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.pangea.edu.pl .

 

 

   

 

Spotkanie z Kozienicką Grupą Przedmedyczną działającą przy Szkolnym Kole PCK w I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach

Dnia 17 lutego 2015 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla starszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez Kozienicką Grupę Przedmedyczną działającą przy Szkolnym Kole PCK w I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach. Grupę tworzą: Iza Ordyńska, Żaneta Mycek, Adrianna Kosik oraz Artur Bębeńca. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach szeregu działań, jakie podjęto w związku z udziałem naszej placówki w IV Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni pod nazwą BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ. Uczniowie podczas warsztatów zapoznali się ze schematem postępowania w przypadku zachorowania lub wypadku. Każdy uczeń otrzymał również kieszonkową wersję instrukcji pierwszej pomocy opisującą zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy zadbać o własne bezpieczeństwo, jak wstępnie ocenić stan poszkodowanego, gdy jest nieprzytomny oraz jak i gdzie należy zameldować o niebezpiecznym zdarzeniu. Przekazane materiały zostały przygotowane przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach w ramach powszechnej samoobrony w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

 

 

   

 

Spotkanie ze strażakiem

 

Dnia 10 lutego 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne uczniów klas I - III ze strażakiem. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. inż. Pan Krzysztof Kowalczyk poprowadził dla dzieci prelekcję na temat "Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy". Gość w ciekawy sposób opowiadał o różnego rodzaju zagrożeniach, m.in. jak należy zachować się w wypadku pożaru. Pokazał i omówił wyposażenie strażaka, tj: buty strażackie, pas strażacki, specjalne rękawice, kominiarki, kamizelki, sygnalizator bezruchu, toporki, aparaty oddechowe i sprzęt ratowniczy. Przypomniał także zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci bardzo chętnie i rzeczowo odpowiadały na pytania, a co odważniejsi mogli przymierzyć np. hełm strażacki. Na zakończenie spotkania uczniowie w dowód wdzięczności wręczyli dzielnemu strażakowi pamiątkowe podziękowanie. Była również chwila na wspólną fotografię. W dalszej kolejności wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki na temat zimowych zagrożeń. Uczniowie otrzymali materiały, które zostały przygotowane przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach w ramach powszechnej samoobrony w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Dzięki wskazówkom zawartym w przekazanych ulotkach dzieci dowiedziały się na co zwracać uwagę w czasie zimy oraz jak reagować na zimowe zagrożenia - zwłaszcza zatrucie tlenkiem węgla zwanym czadem. Po przeprowadzonych zajęciach wiedzą co to takiego hipotermia, jakie są skutki wychłodzenia, czym jest odmrożenie - jego skutki i typowe objawy oraz poznały trzy stopnie skali odmrożeń oraz jak należy postępować z osobą poszkodowaną. 

 

 

 

   

 

Walentynki

Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Z tej właśnie okazji od dnia 6.02.2015r. działała w naszej szkole "POCZTA WALENTYNKOWA". Uczniowie mogli wrzucać kartki, miłosne liściki do "sercowej skrzynki", która znajdowała się w bibliotece. Każdy miał możliwość przesłania wybranej osobie walentynki z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź uczucia sympatii. W piątek 13.02.2015 r. specjalna delegacja rozdała kartki i listy adresatom. Obchodzenie tego święta dostarcza uczniom naszej szkoły wiele radości i zabawy.

 
 
 

 

   

 

Przedstawienie "On the Farm"

 

 

W poniedziałek 9 lutego na I piętrze o godzinie 10.00 odbyło się przedstawienie w języku angielskim zatytułowane "On the Farm". Uczniowie klasy V d ze szkolnej grupy teatralnej "Friends"swoje wystąpienie rozpoczęli od krótkiego skeczu pt. "At school". Tematem przewodnim przedstawienia była przyjaźń. Zakończyło się ono morałem dobrze znanym wszystkim dzieciom "Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe". Scenariusz opracowany został przez Panią Bożenę Żurkiewicz, natomiast dekorację przygotowała Pani Magdalena Kowalik. 

 

 

   

 

Bezpieczne ferie

W piątek 16 stycznia dla uczniów klas I - III została zorganizowana pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Zaprosiliśmy do nas przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach sierż. szt. Panią Ilonę Tarczyńską. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo wynikające z niewłaściwego zachowania podczas zabaw zimowych. Pani policjantka przypomniała dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się na drogach, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych, gdy pada śnieg lub deszcz. Dzieci dowiedziały się, jak wybrać odpowiednie miejsce do zabaw oraz o konieczności stosowania znaków odblaskowych. Omówione zostały także wybrane znaki drogowe. 

 
Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych ferii.
Do zobaczenia za dwa tygodnie!

 

 
 

 

 

   

 

Przedstawienie bożonarodzeniowe w "Centrum Myśli Św. Jana Pawła II"

Dnia 11 stycznia (niedziela) uczniowie z Koła Teatralnego "Fraszka-Igraszka" gościli po raz kolejny w "Centrum Myśli Św. Jana Pawła II" (Parafia Świętej Rodziny w Kozienicach). Wraz z nimi byli obecni ich opiekunowie: Wioletta Balcerek, Anna Kogut, Małgorzata Wąsik i Renata Zając, a także współpracujący z kołem - ks. Paweł Stefański. Uczniowie zaprezentowali licznie zgromadzonym parafianom przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Betlejemska 25-12". Młodzi aktorzy naszej szkoły zostali wsparci przez swoje koleżanki wokalistki, które zaśpiewały kolędy. Atmosfera spotkania była podniosła, nastrojowa i wzruszająca.

 

   

 

Wspieramy 23 Finał WOŚP

 

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspierali 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas kwesty ulicznej w godzinach 9.00 - 14.00 uczennice zbierały środki pieniężne na os. Energetyki w pobliżu Kościoła pw. Św. Rodziny oraz na parkingach przy supermarketach. A oto uzyskane wyniki: Aleksandra Nowakowska i Dagmara Latała (kl.VIa) zebrały 482, 44 zł; Julia Ośka i Emilia Stachuczy (kl. VIb) 563 zł; Kamila Wolska i Śmietanka Iza (kl. VIc) 621, 01 zł; Jagoda Olewińska i Olga Markowska 719 zł; Aleksandra Bieńkowska i Aleksandra Lisicka 363 zł; w sumie zebraliśmy 2 748, 23 zł. Opiekę nad uczennicami w tym czasie sprawowali: Pani Ewa Nędza, Pan Jacek Procki, Pani Mariola Kwiatkowska, Pani Izabela Foremniak-Rusinowska oraz Pani Aneta Krześniak. W nagrodę za najwyższy wynik uczennice Jagoda Olewińska i Olga Markowska pojechały do Warszawy do sztabu Jurka Owsiaka przekazać na szczyty cel zebrane pieniądze. Dziękujemy!!!

 


 

 

 

   

 

Bal karnawałowy 2015

W sobotę 10 stycznia odbył się w naszej szkole szalony bal karnawałowy 2015. W godzinach 12.00 - 15.00 uczniowie klas młodszych pod opieką nauczycieli i licznie przybyłych rodziców bawili się w cukierkowo udekorowanej sali gimnastycznej. Karnawałową zabawę w rym gorących przebojów zapewnił profesjonalny zespół muzyczny. Starsi uczniowie natomiast wypełniali salę po brzegi w godzinach 16.00 - 20.00. Jak co roku zabawa była znakomita. Rada Rodziców zapewniła dzieciom słodki poczęstunek w postaci pączków oraz herbatę. Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom w organizację tegorocznej choinki. 

Karnawał 
 
W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!
 
Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy,
 
Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo kto jest kim...
 
W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.
 Zbigniew Dmitroca
 

 

   

 

Próbny sprawdzian uczniów klas VI

W dniu 8 stycznia 2015 roku o godzinie 8.00 odbył się próbny sprawdzian dla uczniów klas VI. Pierwsza część sprawdzianu została zorganizowana w godzinach 8.00 - 9.20 / w przypadku uczniów z dysfunkcjami czas został wydłużony o 50%, czyli do godziny 10.00. Na pierwszą część sprawdzianu (język polski i matematyka) uczniowie przynieśli ze sobą pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. W pierwszej części otrzymali zeszyt zadań, kartę rozwiązań zadań otwartych z języka polskiego, kartę rozwiązań zadań otwartych z matematyki wraz z kartą odpowiedzi. Na sprawdzianie nie można było korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno było także przynieść i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Druga część sprawdzianu odbyła się w godzinach 10.45 - 11.30 / dla uczniów z dysfunkcjami czas został wydłużony o 50%, czyli do godziny 11.45. W części drugiej (język obcy nowożytny) uczniowie otrzymali zeszyt zadań z kartą odpowiedzi, na tą część sprawdzianu mieli ze sobą tylko długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem. Uczniowie klas VI podczas przerwy między częściami sprawdzianu pozostawali pod opieką nauczycieli z komisji egzaminacyjnych. Po zakończonym sprawdzianie uczniowie klas VI realizowali zajęcia lekcyjne zgodnie z planem lekcyjnym.

 

   

 

Akademia świąteczna

 

 

W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
jak Trzej Królowie z dary swymi, 
staną cicho za Twoim progiem, 
by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie ...
 

19 grudnia 2014 roku o godzinie 12.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz, oprawę muzyczną i dekorację przygotował zespół nauczycieli w składzie: Pani Monika Kopyt - koordynator, Pani Iwona Drążyk, Pani Maria Krawczyk, Pani Anna Kurp, Pani Aneta Krześniak oraz Pani Beata Sawicka. Zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów powitał Pan Dyrektor Krzysztof Ludwiczak, a następnie oddał głos młodzieży. Przedstawienie rozpoczął utwór z musicalu Metro "Uciekali" w wykonaniu Agaty Krześniak /VI e/ i Anity Kowalczyk /VI c/. W dalszej kolejności młodzi artyści z klas IV c, V a, V d, VI b przedstawili tradycje związane z przygotowaniami do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Atmosferę przybliżyły również kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z klas I a, IV c, V d. Na zakończenie Dyrektor złożył zgromadzonym świąteczne życzenia oraz poprosił księdza Jacentego Rejczaka, aby przeczytał fragment Ewangelii i zachęcił do wspólnego łamania się opłatkiem.

 

 

 

 

 

   

 

VIII edycja gminnego konkursu pt. "Ozdoba choinkowa"

11 grudnia w świetlicy odbyło się podsumowanie VIII edycji gminnego konkursu pt. "Ozdoba choinkowa". Celem konkursu jest: zachęcanie do czerpania inspiracji twórczych z klimatu Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, kształtowanie wyobraźni dziecięcej. Tegoroczny konkurs obejmował trzy grupy wiekowe: I grupa - uczniowie z oddziałów przedszkolnych; II grupa - uczniowie z klas I - III; III grupa - uczniowie z klas IV - VI. Zgłoszono 167 prac z 8 placówek oświatowych. Przyznano 10 nagród i 8 wyróżnień. Po wręczeniu upominków i dyplomów przez Vicedyrektora szkoły Pana Marcina Pytlakowskiego wszyscy laureaci i ich opiekunowie uczestniczyli w warsztatach twórczych pn. "Świat Aniołów".

 

 

 

   

 

Konkurs "Książki naszych marzeń"

 

W grudniu przystąpiliśmy do organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursu "Książki naszych marzeń". W tym celu nagraliśmy krótki filmik na temat "Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo ..." oraz stworzyliśmy listę wymarzonych książek. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i oczywiście paczkę z wygranymi dla szkoły książkami. Trzymajcie kciuki!

 
 

 

 

 

Mikołajki

Już Mikołaj grzeje sanie. 

Czego pragniesz niech się stanie. 

Każde z marzeń skrytych w głębi

święty Dziadek może spełnić.

Mikołajki są dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci, poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń. W grudniowy poranek Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami dotarł także do naszej szkoły. Miał ze sobą wielki wór, a w nim mnóstwo prezentów. Najpierw odwiedził najmłodszych uczniów. Sprawdził, czy wszystkie dzieci były grzeczne, czy pilnie się uczyły. Wysłuchał wierszyków i piosenek, a następnie wręczył słodycze. Później zawitał do uczniów starszych klas. Tam w podziękowaniu za słodkie podarunki otrzymał życzenia długiego zdrowia oraz wysłuchał pięknych kolęd i pastorałek. 
 
Dziękujemy Święty Mikołaju, mamy nadzieję, że wrócisz do nas za rok!

 

 

 

   

 

Spotkanie z rodzicami

Nasza szkoła bierze udział w IV Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ. W ramach działań konkursowych w dniu 3.12.2014r. o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dla rodziców z udziałem zaproszonych gości. Na zebraniu Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak przekazał rodzicom ważne informacje dotyczące nowej formy sprawdzianu szóstoklasistów. Następnie przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach sierżant sztabowy Pani Ilona Tarczyńska wygłosiła prelekcję na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów w szkole, domu, na ulicy. Nawiązując do tematyki bezpieczeństwa Pani Mariola Kwiatkowska zapoznała rodziców z założeniami wdrożonego programu profilaktyczno-edukacyjnego pt. "STOP CYBERPRZEMOCY" skierowanego dla uczniów klas III i VI. Następnie Pracownik Sądu Rejonowego w Kozienicach Pani Bogusława Miturska poprowadziła pogadankę pt. "Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...". W dalszej kolejności odbyły się wywiadówki z wychowawcami.

 

 

   

 

XII edycja gminnego konkursu z cyklu SOS dla Ziemi 

W środę 3 grudnia o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej przy współpracy z Urzędem Miejskim odbyło się podsumowanie XII edycji gminnego konkursu z cyklu SOS dla Ziemi pt.: "Człowiek cząstką przyrody - przyjaciel czy

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.