Aktualności 2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W piątek 24 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły spotkali się na placu szkolnym z wychowawcami oraz nauczycielami, aby uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016. W czasie przemówienia dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak przypomniał zgromadzonym o ważnych wydarzeniach mijającego roku. Uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i szczególnymi osiągnięciami otrzymali z rąk dyrekcji dyplomy i nagrody. Pan Dyrektor pogratulował wszystkim uczniom zdobycia nowych umiejętności, a także podziękował rodzicom za zaangażowanie w życie klas i naszej szkoły. Szczególne podziękowania za ciężką pracę w ciągu całego roku szkolnego złożył także nauczycielom. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

 

 

   

 

Przedstawienie pt. "Język angielski - twoje okno na świat"

 

W dniu 17 czerwca o godzinie 8.55 w ramach działalności Koła Europejskiego odbyło się przedstawienie pt. "Język angielski - twoje okno na świat". Uczniowie klas Ib, Vc i Vd przedstawili kilka scenek, w których pokazali nam jak ważna jest nauka języków obcych w dzisiejszych czasach. Uczniowie zaśpiewali również kilka piosenek w języku angielskim. W tym dniu odbyło się także rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Master of English" dla klas IV-VI, w którym wyłonieni zostali mistrzowie języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej, wytrwałej pracy w pogłębianiu językowych umiejętności.

 

   

 

Plenery malarskie

 

Dnia 8 czerwca 2016 roku uczniowie Piotr Aftyka kl. Vc, Nikola Baranowska kl. Vd, Jagoda Delega kl. IIIb oraz Milena Nowak kl. IIId wzięli udział w X Nadwiślańskim Plenerze w Ryczywole.

 

 

 

   

 

W ramach obchodów Dni Puszczy Kozienickiej został zorganizowany plener malarski pt. "Pierwsze koty za płoty". Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Agata Zabiegałowska kl. Vd, Katarzyna Filipczuk kl. Vd, Zuzanna Figura kl. Vd i Wróblewska Maria kl. Va.

 

 

 

   

 

IV Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Przewozie

 

W dniu 16 czerwca 2016 roku już po raz czwarty gościliśmy w Ośrodku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przewozie na Gminnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "INTEGRACJA PRZEZ AKTYWNOŚĆ". Impreza została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin "Sami Sobie". W tym roku wzięło w niej udział 18 dzieci z naszej szkoły, które w godzinach od 9.30 do 14.00 przebywały pod opieką nauczycieli. Tuż po przybyciu na miejsce dzieci zostały bardzo ciepło i serdecznie przywitane przez gospodarzy. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie naszej szkoły z klas Va, Vc i Vd pod kierunkiem pani Sylwii Wojcieszek przedstawili program artystyczny pt. "Dopalacze kradną życie". Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których sportowcy z Trójki dali z siebie wszystko. Po zakończonej rywalizacji odbyło się wspólne grilowanie przy muzyce, było bardzo wesoło. Trud uczestników tegorocznej spartakiady został doceniony, bowiem wszyscy otrzymali medale i dyplomy za udział.
 

 

   

 

Gminny konkurs przyrodniczy z cyklu "Na skraju puszczy"

 

W dniu 06.06.2016r. w naszej szkole przy współpracy z Urzędem Miejskim podsumowano XII edycję gminnego konkursu przyrodniczego z cyklu "Na skraju puszczy" pt. "Leśne spotkania z przyrodą". Celem konkursu było popularyzowanie regionu kozienickiego, dostrzeganie piękna i walorów okolicy, obserwacja lasu jako naturalnego źródła wiedzy o przyrodzie, rozbudzanie ekologicznego myślenia, miłości i szacunku do przyrody oraz integracja twórcza dzieci i młodzieży. Konkurs obejmował dwie dziedziny twórczości - plastykę i fotografię. Prace ocenione były w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i klasy IV-VI oraz młodzież gimnazjalna. Do pleneru malarskiego przystąpiło 23 uczniów z 6 placówek oświatowych w kategorii przedszkola i szkoły podstawowe klasy I-III, natomiast do konkursu fotograficznego zgłoszono prace 11 uczniów z 5 placówek oświatowych w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz gimnazja. Na uroczystość podsumowania konkursu przybył Pan Robert Boryczka - Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami. Przybyłych na uroczystość powitał Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. W części artystycznej mali ekolodzy z klasy IIf i IIId zaprezentowali inscenizację pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Była to opowieść pełna magii i wzruszeń o pięknej królewnie, która oczarowała wszystkich mieszkańców lasu poza swoją zazdrosną królową macochą. Kiedy pięknej królewnie groziło niebezpieczeństwo z pomocą przybyły krasnoludki, które wysprzątały cały las ratując ją od zguby. Małe skrzaty w zrozumiały dla dzieci sposób przypomniały o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania lasów oraz szkodliwym wpływie hałasu na środowisko. Pokazały, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie zakłócać spokoju jego mieszkańców, jak wiele zależy od naszej postawy wobec przyrody, a także zachęcały do dbania o środowisko naturalne. Część artystyczną zakończyła piosenka pt. "Zielony dom". Podczas uroczystości wszyscy zgromadzeni obejrzeli film pt. "Wycieczka do lasu" obrazujący piękno przyrody leśnej. Następnie Pan Krzysztof Ludwiczak i Pan Robert Boryczka wręczyli laureatom konkursów nagrody książkowe i dyplomy. Dyplomy przyznano również opiekunom i placówkom oświatowym. Na zakończenie uroczystości laureaci konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

 

   

 

Przedstawienie "Jak wół do karety"

 

30 maja 2016 roku na czwartej godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie zatytułowane "Jak wół do karety" przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne "Fraszka Igraszka". Uczniowie z klas IVd, Vb, Vc, Vd, VIa pod opieką pani Anny Kogut, pani Renaty Zając, pani Wioletty Balcerek i pani Małgorzaty Wąsik przygotowali inscenizację, stroje i rekwizyty do przedstawienia. Po występie młodzi aktorzy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.

 

   

 

Dyskoteka szóstoklasistów

 

W tym roku szkolnym wychowawcy klas szóstych tj. pani Wioletta Balcerek, pani Grażyna Polak-Korczak, pani Teresa Wdowska oraz pan Sławomir Żak żegnają swoich wychowanków. W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2015/2016 po raz ostatni w murach szkoły Trójki została zorganizowana dyskoteka dla uczniów klas VI. Młodzież bawiła się wspaniale w rytm najnowszych hitów. Od godziny 16.30 opiekę nad dziećmi sprawowali dyżurujący nauczyciele, wychowawcy i wszyscy pozostali nauczyciele uczący klasy szóste. W czasie wspólnej zabawy rodzice dla swoich pociech zorganizowali poczęstunek w salach. Pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji uczniowie opuścili salę gimnastyczną chwilę po godzinie 20.00.

 

   

 

 

 

 

XII Festyn Rodzinny Trójki

 

 

21 maja 2016 roku na terenie naszej szkoły odbył się XII Festyn Rodzinny Trójki. 
Wszystkim, którzy spędzili z nami to sobotnie południe serdecznie dziękujemy za przybycie!

Sponsorzy XII Festynu Rodzinnego Trójki:
- Gmina Kozienice,
- PZU,
- Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach,
- Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach,
- Stowarzyszenie "Renka",
- Sklep komputerowy PComp 3000,
- Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Kozienicach,
- Firma "ENEL",
- Kozienicka Gospodarka Komunalna,
- Ogród Jordanowski.

 
Do obejrzenia fotorelacji z przebiegu festynu zapraszamy do zakładki GALERIA!

 

W tym roku w programie m.in.:

 

Losowanie nagrody głównej   

 

 

Lekcja historii oraz pokaz walki rycerskiej w wykonaniu Stowarzyszenia Sarmatów  

 

 

Występy artystów - Cyrk OBIMBOLANDO  

 

 

Ciesząca się ogromną popularnością loteria fantowa  

 

 

 

Występy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach  

 

Widowiskowe pokazy Karate  

 

 

 

Wśród zaproszonych gości Pani Burmistrz Małgorzata Bebelska oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Pan Robert Boryczka  

 

 

Piosenka finałowa w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły

 

HAPPENING

 

W programie tegorocznego festynu w godzinach 13.00 - 13.30 odbył się happening podsumowujący realizację programów edukacyjno-profilaktycznych pn. "STOP CYBERPRZEMOCY" oraz "DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE". Uczestnikom happeningu, czyli uczniom naszej szkoły, nauczycielom i dyrekcji w czasie przemarszu towarzyszył gość specjalny Pani Burmistrz Gminy Kozienice Małgorzata Bebelska. Na tą okazję zostały zakupione dla wszystkich koszulki z logo, które zaprojektował uczeń klasy VI c Jacek Mikutel. Szczególne podziękowania składamy sponsorowi - Ośrodkowi Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach, a także Dyrekcji i uczniom Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Nad bezpieczeństwem akcji czuwali policjanci z zespołu ds. Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.  
 

 

 

   

 

 

Turniej drużyn sanitarnych PCK

 

 

W dniu 17 maja 2016 roku na stadionie w Kozienicach odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Drużyna Szkolnego Koła PCK zajęła II miejsce. Srebrni medaliści to: Jakub Sikora z klasy V d, Kacper Orzechowski z klasy V d, Jakub Grudziński z klasy V d oraz Mikołaj Nowak z klasy VI c. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

   

 

IX Szkolny Konkurs Tańca, XXIV Festiwal Szkolnych Talentów Wokalnych

 

W dniu 11 maja 2016 roku odbył się IX Szkolny Konkurs Tańca XXIV Festiwal Szkolnych Talentów Wokalnych. Przedsięwzięcia te zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Opiekunowie powitali przybyłych uczestników, publiczność i jury. Komisja w składzie pani Anna Kurek, pani Anna Kogut, pan Jacek Procki oceniała konkurs taneczny, a pani Bożena Markowska, pani Anna Kogut i pan Jacek Procki - wokalny. Eliminacje poprowadziły uczennice klasy VI a: Julita Pietrzak i Paulina Woźniak. Do IX Szkolnego Konkursu Tańca przystąpił jeden uczestnik - komisja przyznała I miejsce Pawłowi Orłowskiemu z klasy III b. Konkurs wokalny rozstrzygany był w trzech kategoriach wiekowych: pierwsza - klasy I i II; druga - klasy III i IV, trzecia - klasy V i VI oraz z podziałem na rodzaj wykonawców: solo i duety/zespoły. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

   

 

Warsztaty PCK

 

10 i 11 maja 2016 roku w naszej szkole odbywały się XV jubileuszowe warsztaty promujące zdrowy styl życia "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Organizatorami było Szkolne Koło PCK i Oddział Rejonowy PCK w Kozienicach. Udział w nich wzięło 48 uczniów z 10 szkół podstawowych powiatu kozienickiego. Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników SANEPIDu w Kozienicach, gdzie został poruszony temat promocji zdrowia. Później spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Następnie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację dotyczącą segregacji śmieci i wykorzystania wody przez człowieka. Prezentację przygotowali pracownicy Enea "Wytwarzanie". Drugiego dnia swoją wiedzę i umiejętności przekazywali uczestnikom strażacy - ratownicy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. Uczyli, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, zadbać o własne bezpieczeństwo. Najważniejszym zadaniem było postępowanie z osobą nieprzytomną bez oddechu. Praktyczne ćwiczenia odbywały się na fantomach. Warsztaty przygotowywały uczestników do XXIV Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Przedstawiciele instytucji współpracujących z organizatorami warsztatów otrzymali pamiątkowe statuetki, a uczestnicy dyplomy i upominki.

 

 

 

 

 

   

 

Akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja

 

29 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas II f, V b i V d pod kierunkiem pani Renaty Zając, pani Małgorzaty Wąsik, pani Justyny Kurek, pani Anety Krześniak i pani Wioletty Balcerek przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Występ młodych artystów został doceniony przez widzów i nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Ludwiczak, który podkreślił wagę uchwalonej 1791 roku konstytucji, następnie podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii.

 

   

 

XXXIII Mały Konkurs Recytatorski

 

22 kwietnia 2016 roku w Kuźni Artystycznej przy ulicy Daszyńskiego 5 w Radomiu odbył się Koncert Laureatów XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy przeszli eliminacje szkolne, środowiskowe i powiatowe: Adrian Ośka z klasy II e, którego opiekunem jest pani Joanna Lisicka; Karolina Babula z klasy VI c - opiekun pani Joanna Baryłowicz oraz Patryk Rakoczy z klasy VI a - opiekun pani Wioletta Balcerek. Podczas koncertu uczniowie jeszcze raz zaprezentowali swoje wspaniałe umiejętności recytatorskie i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

 

   

 

 

 

 

Dnia Patrona Szkoły

 

W kwietniu tradycyjnie obchodzimy Dni Patrona Szkoły pod hasłem "Oto lutnia Mistrza Jana".Tegoroczny program nosił tytuł "Od Jana Kochanowskiego do... Henryka Sienkiewicza". Z tej okazji w piątek 22.04.2016r. w sali gimnastycznej odbyła się akademia. Tegoroczną uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Wiceburmistrz Gminy Kozienice Pani Małgorzata Bebelska, poetka Ziemi Kozienickiej Pani Iwona Bitner, Przedstawiciel Urzędu Miejskiego Wydziału Edukacji  w Kozienicach Pani Anna Słowińska oraz uczestnicy i laureaci konkursów wraz z opiekunami. Pod kierunkiem pani Joanny Baryłowicz, pani Renaty Janusz oraz pani Agnieszki Sekuły-Skrok uczniowie z klas  IVa, IVb, Va, Vb, IVb, VId  zaprezentowali program artystyczny pt. "W gościnie u Henryka Sienkiewicza". W związku z obchodami Dni Patrona Szkoły zostały zorganizowane liczne konkursy: konkurs plastyczno-literacki "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza", konkurs literacki "Moje spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem", szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. W tym roku po raz pierwszy został także zorganizowany plenerowy konkurs rysunkowy dla uczniów klas I-III pt. "W dworku Jana Kochanowskiego" połączony z wyjazdem do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Po części artystycznej Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak oraz Pani Małgorzata Bebelska wręczyli nagrody i dyplomy laureatom konkursów oraz upominki wszystkim uczestnikom. Następnie swój dorobek artystyczny zaprezentowała regionalna poetka Pani Iwona Bitner. Wysłuchaliśmy pięknych i refleksyjnych wierszy, zarówno tych opublikowanych jak i tych, które jeszcze nigdzie się nie ukazały. Po zakończonej uroczystości na dzieci czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

 

   

 

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem 2016

 

W czwartek 14 kwietnia 2016 roku odbył się Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Uczniowie przystąpili do pracy o godzinie 9.00. Test rozpoczął się kilkunastominutowym filmem z Bratkiem. Czas pracy z języka polskiego wynosił 45 minut. Po przerwie o godzinie 10.15 rozpoczęła się część druga sprawdzianu - zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań było również 45 minut. Sprawdzian trzecioklasisty dostarcza nauczycielom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Nad sprawnym przebiegiem sprawdzianu czuwali wychowawcy klas trzecich.

 

 


 

 

 

 

   

 

Sprawdzian szóstoklasistów 2016

 

We wtorek 5 kwietnia 2016 roku punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych przystąpili do pisania egzaminu. Sprawdzian obejmował wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (języka angielskiego). Sprawdzian miał formę pisemną i składał się z dwóch części. Część 1 obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki, natomiast część 2 - zadania z języka angielskiego. Obie części sprawdzianu były przeprowadzone jednego dnia. Część 1 trwała 80 minut, a część 2 - 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone były przerwą. Zadania z języka polskiego i matematyki miały formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znalazła się dłuższa wypowiedź pisemna - kartka z pamiętnika. Zadania z języka angielskiego miały formę zamkniętą, czyli taką w której uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych uczniowie samodzielnie formułowali odpowiedź. W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń klasy VI otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu. Wszystkim naszym szóstoklasistom życzymy wysokich wyników z egzaminu!

 

   

 

Akademia Wielkanocna

 

W środę 23 marca odbyła się w naszej szkole na sali gimnastycznej uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego "Fraszka Igraszka" pod opieką pań Wioletty Balcerek, Anny Kogut, Małgorzaty Wąsik i Renaty Zając zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny. Przypomnieli tradycje i obyczaje wielkanocne, które już prawie zanikły. Szczegółowo przedstawili obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Występ został wzbogacony o wiersze i piosenki związane z tematyką świąteczną w wykonaniu uczniów klas I d, II a i II c wychowanków pań Eweliny Różańskiej, Małgorzaty Wąsik i Grażyny Kociołek. Po występie młodych artystów głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. Życzył wszystkim uczniom, zebranym rodzicom, dziadkom i nauczycielom radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.  

 

 

   

 

 

Gminny Konkurs Wielkanocny 2016

 

Dnia 22.03.2016r. w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Wielkanocny 2016.Przedmiotem konkursu był baranek lub zajączek wielkanocny wykonany własnoręcznie w formie przestrzennej, dowolna techniką plastyczną (masa solna, słoma, glina, surowce wtórne). Do konkursu zgłoszono 100 prac z 8 placówek oświatowych. Przybyłych na uroczystość gości powitał Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak, który wręczył laureatom konkursu nagrody i dyplomy. Następnie złożył wszystkim gościom serdeczne życzenia świąteczne.
 

 

   

 

 

 

 

 

Pierwszy dzień wiosny

 

Idzie wiosna
...
Idzie piękna pani
z jasnymi włosami,
w zielonej sukience
wyszytej kwiatami.

Idzie, uderza witką
wierzbową z baziami,
pokrywa się wszystko
młodymi listkami.

Słonko złote świeci
idzie piękna pani.
Puk, puk ... chodźcie dzieci
na wiosny spotkanie.
 
W poniedziałek 21 marca cała społeczność szkolna radośnie świętowała nadejście wiosny. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły kolorowo przebrane, zainspirowane wiosennymi barwami. Wielu uczniów pod opieką wychowawców wyszło na wiosenny spacer z marzanną na czele. Podczas marszu z kukłą głośno żegnali zimę i witali wiosnę. Było bardzo wesoło. Uczniowie klas starszych dzień wagarowicza spędzili w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach oglądając film pt. "Mecz życia". Dla dzieci pozostałych w szkole zostały zorganizowane gry i zabawy klasowe. Pierwszego dnia wiosny nikt w naszej szkole na pewno się nie nudził!

 

 

   

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2016

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. W tym roku konkurs odbył się w czwartek 17 marca. Łącznie wzięło w nim udział 128 uczniów naszej szkoły. Na szczeblu szkoły podstawowej konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach. W kategorii ŻACZEK dla klasy II - 38 uczniów; w kategorii MALUCH dla klas III i IV - 50 uczniów; w kategorii BENIAMIN dla klas V i VI - 40 uczniów. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone było 75 minut. W czasie trwania konkursu nie wolno było korzystać z kalkulatora. Test konkursowy w kategorii ŻACZEK zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. Test konkursowy w kategorii MALUCH zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Test konkursowy w kategorii BENIAMIN zawierał 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.kangur-mat.pl. Za organizację i prawidłowy przebieg konkursu "Kangur Matematyczny" 2016 odpowiedzialne były panie Alicja Kowalczyk oraz Teresa Wdowska. Uczniowie test pisali pod nadzorem komisji w skład, których weszły panie Barbara Chołuj, Joanna Lisicka, Aneta Krześniak, Bogumiła Kurek, Grażyna Polak-Korczak. 
     


      

 

Dzień "otwarty" dla przedszkolaków

 

Czwartek 10 marca 2016 roku był dniem "otwartym" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowanym dla przedszkolaków z terenu Kozienic. Odwiedziła nas łącznie ponad setka dzieci wraz z wychowawcami. Przybyli do nas także zainteresowani rodzice ze swoimi pociechami. Celem dnia "otwartego" było zapoznanie maluchów z funkcjonowaniem szkoły, obowiązkami i przywilejami ucznia oraz zwiedzanie pomieszczeń w budynku szkolnym. Dzieci obejrzały szatnię, salę gimnastyczną, świetlicę, sekretariat, stołówkę, bibliotekę, pracownie komputerowe oraz sale językowe. W salach lekcyjnych miały możliwość zobaczyć tablice interaktywne, na których w czasie lekcji pracują uczniowie. Wszyscy nasi mali goście zostali poczęstowani zdrową sałatką owocową, którą spożyli na stołówce szkolnej. Wszystkim dzieciom oraz ich wychowawcom dziękujemy za przybycie!

 

   

 

XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

 

W piątek 4 marca 2016r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W tegorocznych eliminacjach brało udział 7 szkół z terenu Miasta i Gminy Kozienice - w tym 4 szkoły podstawowe (PSP Nr 1 w Kozienicach, PSP Nr 3 w Kozienicach, PSP w Brzeźnicy, PSP w Stanisławicach) i 3 gimnazja (PG Nr 1 w Kozienicach, PG Nr 2 w Kozienicach, PG w Świerżach Górnych). Turniej polegał na pisaniu testu wiedzy z zakresu przepisów ochrony pożarowej i zapobiegania pożarom, a następnie pięć osób z najlepszymi wynikami z poszczególnych grup wiekowych odpowiadały na pytania ustne. Organizatorem turnieju był Urząd Miejski w Kozienicach i Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kozienicach. W wyniku rywalizacji troje dzieci z naszej szkoły awansowało do eliminacji powiatowych. Z pierwszego miejsca Michał Koziołek, trzecia była Maja Smolarczyk, a czwarte miejsce zajęła Wiktoria Ciepielska, wszyscy uczniowie z klasy VI d. Nagrody wręczali: przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kozienicach - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pani Lucyna Malec oraz Pan Marcin Jasek; Komendant Gminny OSP Pan Witold Adamski i Dyrektor naszej szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał nauczyciel Pan Sławomir Żak. Sponsorem wszystkich nagród był Urząd Miejski w Kozienicach. 

 


   

 

 

Konkurs matematyczny PANGEA 2016

 

W czwartek 3 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu matematycznego PANGEA 2016. W tegorocznej edycji udział wzięło 16 uczniów z klas IV, 19 uczniów z klas V oraz 17 uczniów z klas VI, w sumie 52. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia, poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Konkurs organizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy szkolny etap koordynowany był przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zostaną zaproszeni do Warszawy i Wrocławia. Czekamy na wyniki i życzymy naszym uczniom powodzenia. Zasady konkursu oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.pangea.edu.pl

 

 

   

 

Zabawa choinkowa 2016

 

W sobotę 23 stycznia 2016 roku Dyrekcja oraz Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole zabawę karnawałową. Choinka dla młodszych dzieci odbyła się w godzinach 12.00-15.00, natomiast starsi uczniowie bawili się od godziny 16.00 do 20.00. W tym wyjątkowym dniu dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom balu. Dzieci tańczyły przy dźwiękach muzyki młodzieżowej, którą zaprezentował zaproszony zespół muzyczny. Wychowawcy klas piątych zadbali o wystrój sali gimnastycznej. Udekorowana bajecznymi piernikami, białymi płatkami śniegu i kolorowymi balonami sala zachęcała do wyśmienitej zabawy. Tancerze, przebrani w kolorowe stroje, w maskach i fantazyjnych fryzurach pięknie prezentowali się na parkiecie. Wiele dzieci tego dnia przybyło na imprezę z rodzeństwem oraz rodzicami, którzy zadbali o poczęstunek dla swoich pociech. Nad całością karnawałowego szaleństwa czuwali nauczyciele i wychowawcy.

 

 

   

 

Teatr Iluzji

 

W środę 13 stycznia 2016 roku ponad czterystu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w niesamowitym spektaklu pt. "Tajemnice Iluzji". Widowisko zostało przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Forma spektaklu była bardzo atrakcyjna, dopasowana do poziomu percepcji uczniów, pobudzała również aktywność intelektualną uczestników przedstawienia oraz dawała interesujący pogląd na matematykę, fizykę poprzez sztukę iluzji. Współudział uczniów w rozwiązywaniu zadań w trakcie spektaklu wywarł pozytywny wpływ na tworzenie aktywnych i twórczych postaw. Sztuka iluzji, którą zaprezentował Pan Aleksander Tkacz z przyjaciółmi dostarczyła dzieciom wielu miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Wszyscy uczestnicy widowiska byli zachwyceni. Artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami!

 

   

 

Próbny Sprawdzian Szóstoklasistów z Operonem 2016

 

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem to coroczna akcja edukacyjna organizowana dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. We wtorek 12 stycznia uczniowie klas szóstych naszej szkoły przystąpili do pisania tego sprawdzianu z Operonem 2016. Sprawdzian został przeprowadzony na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego i sprawdza, w jakim stopniu zdający spełniają te wymagania. Egzamin miał formę pisemną. Składał się z dwóch części. Obejmował w części pierwszej wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz matematyki, w tym wykorzystanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. W części drugiej wiadomości i umiejętności z języka obcego nowożytnego. Na pierwszą część sprawdzianu przeznaczony był czas 80 minut, zaś na drugą 45 minut. Do czasu trwania sprawdzianu nie wliczało się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi. W czasie sprawdzianu, w przerwie i po sprawdzianie uczniowie klas VI przebywali pod opieką nauczycieli z komisji egzaminacyjnych.
 

 

   

 

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Dnia 10 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny kwestowali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Kwestujący to uczniowie klas szóstych: Weronika Kowalczyk, Magda Kozińska, Emilia Popis, Gabriela Przychodzeń,  Oskar Rakoczy, Patryk Rakoczy, Nina Tywonek,Magdalena Wolszczak, Marysia Woźny. Od godziny 8.00 do godziny 13.00 pełni zapału nasi wolontariusze zbierali pieniądze i rozdawali czerwone serduszka na Osiedlu Energetyka oraz w pobliżu Kościoła pw. Św. Rodziny. Kwota, która została zebrana to 4884 zł 61 gr: Marysia Woźny - 1067 zł 34 gr, Patryk Rakoczy - 636 zł 61 gr, Oskar Rakoczy - 1111 zł 84 gr, Weronika Kowalczyk - 1140 zł 44 gr, Magda Kozińska - 928 zł 38 gr. Opiekę nad wolontariuszami w czasie kwesty pełnili nauczyciele - opiekunowie Samorządu Szkolnego: Alicja Kowalczyk, Katarzyna Małysa i Jacek Procki.    

 

Uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

 

We wtorek 22 grudnia 2015 roku o godzinie 12.30 odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Ludwiczak, który bardzo serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych gości. Następnie uczniowie z klas Id, Va i Vc zaprezentowali swoje umiejętności artystyczno-wokalne. Młodzi artyści wcielili się w rolę ludzi, których los niespodziewanie ze sobą połączył, a magia Świąt Bożego Narodzenia sprawiła, iż nawet nieznajomi potrafią się zjednoczyć w tak wyjątkowym czasie. Bożonarodzeniową atmosferę ocieplały również kolędy, które zaśpiewali uczniowie naszej szkoły. Na koniec publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Po przedstawieniu ksiądz Jacenty Rejczak odczytał fragment Pisma Świętego, a następnie wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem. Tegoroczną akademię przygotowały panie w składzie: Joanna Kusio, Sylwia Wojcieszek, Anna Kogut, Ewelina Różańska oraz Bożena Markowska.    

 

Udział w Gminnej Wigilii 2015

 

W piątek 18 grudnia 2015 roku Dyrekcja oraz pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach współuczestniczyli w organizacji VII Wigilii Gminnej. Panie Danuta Kopyt, Ewa Nędza, Katarzyna Małysa, Agata Miturska, Aneta Krześniak oraz  Małgorzata Chojnacka świątecznie udekorowały 1 stragan. Po okolicznościowych przemówieniach, wspólnym kolędowaniu społeczności lokalnej nastąpił czas na degustację potraw wigilijnych. Na tę okazję panie z kuchni przygotowały 1500 pysznych pierogów z kapustą i grzybami oraz 50 litrów barszczu czerwonego. 
 

 

   

 

Spotkanie informacyjne dla rodziców pod hasłem DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE

 

W dniach 15, 16 grudnia 2015 roku Dyrekcja szkoły zorganizowała dla rodziców naszych uczniów spotkanie informacyjne pod hasłem DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach gościł u nas przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Pan Adam Bajbak. Na spotkaniu eskpert scharakteryzował ciągle zmieniający się rynek narkotykowy oraz pojawiające się na nim nowe substancje. Omówił obserwowaną na światowym rynku ekspansję nowego typu środków zwanych "dopalaczami". Zwrócił uwagę, że łatwo dostępne i tanie dopalacze dotarły już do Polski i notuje się wzrost zainteresowania nimi wśród młodzieży. Uczulił zgromadzonych na sali gimnastycznej rodziców i opiekunów, że my dorośli znacznie później zauważamy różnorodne nowości niż dzieci, które mają bardzo rozbudowane potrzeby poznawcze czyli ciekawość, mają też znacznie mniej obaw przed eksperymentami. Pan Bajbak odpowiedział także na kilka pytań  płynących z widowni m.in. jak chronić dziecko przed używaniem środków psychoaktywnych oraz jakie działania wobec dziecka można podjąć w domu.

 

 

   

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu pn. "Ozdoba choinkowa 2015"

 

Dnia 08.12.2015r. w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty gminny konkurs pn. "OZDOBA CHOINKOWA 2015". Celem konkursu było: zachęcanie do czerpania inspiracji twórczych z klimatu Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, kształtowanie wyobraźni dziecięcej. Do konkursu zgłoszono 108 prac z 6 placówek oświatowych. Przybyłych na uroczystość gości powitał Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak, który wręczył laureatom konkursu nagrody i dyplomy. Dyplomy przyznano również opiekunom. Następnie laureaci konkursu uczestniczyli w twórczych warsztatach pn. "Torba na prezenty". Ich zadaniem było ozdobienie torby motywami świątecznymi. Wykonane prace podczas warsztatów uczestnicy wzięli ze sobą jako dodatkowy prezent dla siebie bądź bliskiej osoby.

 

   

 

 

 

 

Mikołajki 2015

 

„Wiesz, Mikołaju...” 
Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
złości się, płacze, kogoś przezywa.
Nie słucha mamy, nie pije mleka, 
Nie chce pomagać, tylko narzeka.
Dlatego dzisiaj, stojąc przed Tobą
Pragniemy połączyć się miłą zgodą.
Powiemy razem – tak, przepraszamy,
Od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,
Żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
Znowu prezenty przynieść nam wokół.

W poniedziałek 7 grudnia 2015 roku odwiedził nas Święty Mikołaj z pomocnikami. Ku radości całej społeczności szkolnej w mikołajkową akcję włączyli się także dyrektorzy naszej placówki tj. Pan Krzysztof Ludwiczak i Pan Marcin Pytlakowski. Już od wczesnych godzin porannych w szkole zrobiło się wesoło i świątecznie. Dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem. Wszystkie zostały obdarowane drobnymi upominkami. W pięknie udekorowanych salach lekcyjnych, uczniowie dziękowali za otrzymane podarunki śpiewając kolędy i pastorałki. Tego dnia z twarzy wielu dzieci nie znikał uśmiech. Miła atmosfera panowała do późnych godzin popołudniowych. Mikołaju czekamy na Ciebie za rok!!!
 

 

 

   

 

Podsumowanie XIII edycji gminnego konkursu z cyklu SOS dla Ziemi

 

W dniu 01.12.2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach przy współpracy z Urzędem Miejskim podsumowano XIII edycję gminnego konkursu z cyklu SOS dla Ziemi pt. "Zdrowo jem - zdrowo żyję". Celem konkursu było podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia, wdrażanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeb dbania o swoje zdrowie, zachęcanie uczniów do twórczej pracy oraz zaprezentowania swoich zdolności. Do konkursu zgłoszono prace uczniów z 8 placówek oświatowych. Konkurs obejmował dwie kategorie twórczości: plastykę i kategorię łączoną - technikę z fotografią. Prace ocenione były w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III i klasy IV-VI oraz młodzież gimnazjalna. Na konkurs złożono 95 prac plastycznych i 24 techniczno-fotograficznych. Na uroczystość podsumowania konkursu przybył Pan Robert Boryczka - Dyrektor Wydziału Edukacji i Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Pani Regina Warchoł - pracownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Środowiska Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Panie Emilia Marud i Ewa Szczygieł z Centrum Dietetycznego NATURA HOUSE organizatora akcji "Uwaga Nadwaga!" oraz uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunami. Przybyłych na uroczystość powitał Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. W części artystycznej mali ekolodzy z klasy II f i III d zaprezentowali inscenizację pt. "Czerwony Kapturek".Przedstawienie miało wymiar edukacyjny. Promowało zdrowy styl życia. Uczestnicy uroczystości dowiedzieli się, jak ważne jest wyrabianie u dzieci nawyków higienicznych oraz zdrowych nawyków odżywiania - spożywanie owoców i warzyw. Mali aktorzy swoja grą zainteresowali publiczność przedstawieniem oraz prezentowaną tematyką. Część artystyczną zakończyła piosenka pt. "Sałatka jarzynowa" w wykonaniu uczniów biorących udział w przedstawieniu. Po części artystycznej zgromadzeni na uroczystości wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną na temat zdrowego odżywiania. Pani Emilia Marud, dietetyk szczegółowo omówiła poszczególne szczeble Piramidy Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży. Przedstawiła dietę młodego ucznia oraz przekazała zalecenia dla rodziców dotyczące zasad zdrowego odżywiania zgodnie z hasłem "Zdrowo jem - zdrowo żyję". Następnie Pan Krzysztof Ludwiczak, Pani Regina Warchoł i Pan Robert Boryczka wręczyli laureatom konkursu nagrody książkowe i dyplomy. Dyplomy przyznano również opiekunom i placówkom oświatowym. Laureaci konkursu otrzymali również materiały promocyjne od zaproszonych gości z NATURA HOUSE. Na zakończenie uroczystości laureaci konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek.

 

   

   

 

Zabawa andrzejkowa

 

W czwartek 26 listopada 2015 roku dla uczniów naszej szkoły w godzinach 16.30 - 19.00 został zorganizowany wieczór wróżb andrzejkowych połączony z zabawą taneczną. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą na sali gimnastycznej, dzieci miały okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość. Wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw chętnie przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali tajemnicze bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukali swojej szczęśliwej liczby. Ponadto każdy chętny miał okazję w tradycyjny sposób uczcić andrzejki lejąc wosk. O magiczny nastrój tego późnego popołudnia zadbali opiekunowie i uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami zostały zaproszone na poczęstunek do stołówki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali dyżurujący nauczyciele. Doskonała zabawa na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.
 

 

 

   

 

IX Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

W dniu 24 listopada 2015 roku w godzinach popołudniowych odbył się IX Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku w konkursie udział wzięło w sumie 38 uczestników. Aż 10 z nich to debiutanci, uczniowie klas I, którzy po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Tym razem gościnnie w jury zasiadł Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Kozienicach pan Andrzej Boryczka, a ponadto pani Bożena Markowska (nauczyciel muzyki), ks. Jacenty Rejczak oraz pani Mariola Kwiatkowska. Uczestnicy ocenieni zostali w trzech kategoriach: kategoria 1 - uczniowie klas I, kategoria 2 - uczniowie klas II i III, kategoria 3 - uczniowie klas V i VI. Podczas występów młodych artystów panowała bardzo miła, przedświąteczna atmosfera. Po niespełna trzech godzinach jury wyłoniło zwycięzców. Wyniki w zakładce OSIĄGNIĘCIA. Serdecznie gratulujemy!

 

   

 

Spotkanie z Panem Andrzejem Byzdrą Honorowym Dawcą Krwi

 

We wtorek 17 listopada 2015 roku gościł w naszej szkole członek Polskiego Czerwonego Krzyża pan Andrzej Byzdra. Spotkanie z krwiodawcą zorganizowała Pani Anna Pawelec, która sprawuje opiekę nad szkolnym kołem PCK. Na spotkaniu Pan Andrzej, jako Honorowy Dawca Krwi opowiadał uczniom o tym nadzwyczajnym darze, jaki może dać człowiek, drugiemu człowiekowi. Ponieważ krew jest lekiem, którego nie można wyprodukować zachęcał dzieci, by w przyszłości dzieliły się z potrzebującymi tym cennym darem. Ponadto uczniowie poznali przepisy dotyczące polskiego krwiodawstwa oraz mieli okazję zobaczyć liczne odznaczenia zgromadzone na koncie pana Andrzeja. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci zadawały mnóstwo pytań.

 

   

 

 

 

 

 

 

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Dnia 10 listopada 2015 roku o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość uświetniająca Narodowe Święto Niepodległości.  Na program artystyczny składały się wiersze Artura Oppmana wydane w 1926 roku w zbiorku "Abecadło wolnych dzieci". Wierszom towarzyszyła prezentacja multimedialna przedstawiająca bohaterów oraz ważniejsze wydarzenia z historii państwa i narodu polskiego. Jako podkład muzyczny wykorzystano utwory Fryderyka Chopina. Uczniowie wykonywali scenki rodzajowe związane tematycznie z wierszami, a także pieśni legionowe. Młodzi artyści wystąpili w pięknych i oryginalnych strojach, o które zadbali rodzice. Do uroczystości przygotowali się także widzowie, uczniowie klas III, IV i V, którzy w odświętnych strojach ozdobionych w biało-czerwone kotyliony zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Scenariusz tegorocznej uroczystości przygotowały panie: Anna Kurp, Joanna Lisicka, Maria Krawczyk, Iwona Drążyk i Beata Sawicka.

 

   

 

Apel SKO

 

29 października 2015 roku uczniowie klas 2c, 5d, 6b i 6c przeprowadzili apel pod hasłem "Dzisiaj SKO - jutro PKO" promujący nowe formy oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności działającej na terenie naszej szkoły. Recytując zabawne wierszyki zachęcali uczestników apelu do oszczędzania pieniędzy, wody, energii elektrycznej i do zbierania surowców wtórnych. Obecnie rodzice dzieci poniżej 13-go roku życia mogą otworzyć konto SKO dla ucznia. Nowością jest powstanie dedykowanego serwisu internetowego https://sko.pkobp.pl/. Dzięki niemu dzieci w przyjazny i bezpieczny sposób mogą zarządzać swoim kontem: podglądać stan środków, historię oszczędzania, planować oszczędności i wyliczać potencjalny zysk. Konto ma atrakcyjne oprocentowanie w skali roku 2,5% dla środków do 2 500 zł oraz 0,5% od nadwyżki ponad 2 500 zł. Opiekunkami SKO w naszej szkole są panie: Grażyna Polak-Korczak i Teresa Wdowska.
 

   

 

 

 

Szkolenie dla nauczycieli w zakresie narkotyków i dopalaczy

 

W środę 28 października 2015 roku w godzinach popołudniowych nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej w zakresie narkotyków i dopalaczy. Szkolenie zostało zorganizowane przy udziale Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach, a poprowadził je Pan Adam Bajbak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Na spotkaniu ekspert scharakteryzował najpopularniejsze narkotyki dostępne na "czarnym" rynku oraz omówił wpływ środków psychotropowych na organizm człowieka. Ponadto nauczyciele pogłębili swoją wiedzę w zakresie faz uzależnienia oraz profilaktyki. Pan Bajbak zwrócił szczególną uwagę na dopalacze, których działanie jest podobne do narkotyków, a zażywanie ich coraz częściej prowadzi do śmierci. Prowadzący przedstawił także sygnały ostrzegawcze, czyli zachowania młodzieży, na które dorośli powinni zwrócić szczególną uwagę, a które mogłyby wskazywać, że dotyczą problemu zażywania dopalaczy. 

 

   

 

 

Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne "Dopalacze kradną życie"

 

W miesiącu październiku 2015 roku uczniowie klas V i VI naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych pod hasłem "Dopalacze kradną życie". Głównym celem zajęć było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich zażywania. Na zajęciach nauczyciele zaprezentowali ciekawą prezentację multimedialną, która zawierała m.in. rys historyczny zjawiska, definicję dopalaczy, informacje na temat groźnych substancji naturalnych i syntetycznych zawartych w dopalaczach, objawy po zażyciu dopalaczy, główne powody sięgania przez nieletnich po dopalacze oraz ważne numery telefonów dla dzieci i dorosłych dotkniętych problemem uzależnienia od dopalaczy. Wśród uczniów została przeprowadzona ankieta "na głos", która dała im możliwość wyrażenia swojego zdania na temat zażywania dopalaczy i uzasadnienia stanowiska. Zajęcia zakończyły się projekcją filmu, który przedstawiał historie ludzi borykających się z problemem uzależnienia od dopalaczy i narkotyków, a takze wypowiedzi lekarzy i specjalistów zajmujacych się tym trudnym zjawiskiem wśród osób nieletnich. Zajęcia przeprowadziły Panie Izabela Foremniak-Rusinowska oraz Mariola Kwiatkowska.

 

 

   

 

 

 

 

Ślubowanie 2015/2016

 

 

W dniu 22 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się "Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych". Oprócz dzieci, ich rodziców, wychowawców i Dyrekcji szkoły uroczystość tę uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Poseł na Sejm Pan Czesław Czechyra, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Pan Robert Boryczka oraz przedstawiciel Wydziału Edukacji Pani Anna Wysoczańska. Podczas uroczystości ślubowania 146 uczniów klas pierwszych zaprezentowało swoje talenty i umiejętności udowadniając, że są gotowi do wstąpienia w poczet społeczności szkolnej. Dzieci śpiewały piosenki z własnym akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, recytowały wiersze związane tematycznie ze szkołą, zatańczyły układ taneczny do melodii ludowej "Krakowiak". Odśpiewały też wspólnie pieśń pt. "Ślubowanie", po której delegacje sześciu klas pierwszych złożyły na Sztandar Szkoły uroczyste przyrzeczenie. Aktu pasowania na ucznia dokonali Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak oraz Wicedyrektor Pan Marcin Pytlakowski. Uczniowie otrzymali także od wychowawców pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Następnie przedstawiciele klas złożyli pamiątkowe podpisy w kronice szkoły. Na zakończenie uroczystości głos zabrali dyrektor szkoły i zaproszeni goście podkreślając, że był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców a także rodziców. Rozpoczął się nowy etap w ich życiu. Wszystkim pierwszoklasistom życzyli dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, aby każdy dzień ich pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy. Po części oficjalnej rodzice zorganizowali w salach poczęstunek dla swoich pociech. Tegoroczne pasowanie na ucznia przygotowały wraz z wychowankami wychowawczynie klas pierwszych: Anna Kurek, Maria Pietrzyk, Katarzyna Małysa, Ewa Nędza, Ewelina Różańska i Małgorzata Chojnacka.

 

Pamiątkowe fotografie uczniów klas I z Dyrekcją, zaproszonymi gośćmi oraz wychowawcami

 

Klasa Ia - wychowawca Pani Ewa Nędza  

 

Klasa Ib - wychowawca Pani Katarzyna Małysa  

 

 

 

Klasa Ic - wychowawca Pani Małgorzata Chojnacka, asystent nauczyciela Pani Iwona Śmietanka  

 

 

 

Klasa Id - wychowawca Pani Ewelina Różańska  

 

 

 

Klasa Ie - wychowawca Pani Maria Pietrzyk  

 

 

 

Klasa If - wychowawca Pani Anna Kurek  

 

Uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

 

Dnia 13 października 2015 roku odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym roku odbyła się ona pod hasłem "A wdzięczność nasza bez granic". Oficjalną część uroczystości rozpoczął Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak, który wraz z Wicedyrektorem Panem Marcinem Pytlakowskim wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy nauczycielom oraz wyróżnionym pracownikom administracji i obsługi. Życząc dalszych sukcesów zawodowych Dyrektor złożył całemu Gronu Pedagogicznemu serdeczne podziękowania za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Następnie życzenia w imieniu rodziców przekazał przedstawiciel Rady Rodziców. Występ artystyczny rozpoczęli uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Potem młodzi artyści zabrali całą zgromadzoną widownię w niezwykłą podróż w czasie. Były piękne piosenki, ciekawe układy taneczne oraz śmieszne wierszyki i anegdoty z codziennego życia szkolnego. Podczas występów na twarzach nauczycieli uśmiech nie raz przeplatał się ze wzruszeniem. Scenariusz akademii w tym roku przygotowały panie: Marzanna Drapała, Magdalena Kowalik, Anna Kurek, Bożena Markowska, Małgorzata Tokarczyk, Teresa Wdowska.  

 

   

 

Próbna ewakuacja 2015

 

W piątek 9 października 2015 roku odbyła się próbna ewakuacja. Organizatorem i pomysłodawcą ćwiczeń był Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ludwiczak. Założenie obejmowało pożar w budynku szkolnym. Trzy wydłużone sygnały dzwonka szkolnego o godzinie 9.09  rozpoczęły ewakuację. Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli, pracownicy administracji oraz obsługa w czasie 4 minut 20 sekund opuścili budynek szkoły i regulaminowo ustawili się w wyznaczonym do tego miejscu, czyli na boisku szkolnym. Ewakuacja odbyła się zgodnie z planem, nad prawidłowością przebiegu akcji czuwali strażacy.

 

   

 

Cicha przerwa

 

W czwartek 8 października Samorząd Szkolny po raz kolejny w ramach akcji "Walka z hałasem"zorganizował cichą przerwę. Celem tego działania jest ograniczenie hałasu, który jest bardzo szkodliwy dla naszego

Dyrektor zaprasza

mgr Agnieszka Woźniak

PSP Nr 3 w Kozienicach z Oddziałami Integracyjnymi

26-900 Kozienice

tel:  ( 48 )  614 - 41 - 39 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.