Ogłoszenie

26 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Oliwa Banaś z kl. VIb a jej zastępcą Michał Piątkiewicz. Pozostali członkowie Samorządu:

Klat Alan, Nakończy Lena, Marczak Antonina, Kulasiński Antoni, Tomaszewska Zuzanna, , Kuśmierczyk Kaja, Siderski Bartosz, Wziątek Julia, Rosołowska Róża, Luśtyk Patrycja, Kusio Maja, Tylus Marcel, Gubernat Maja, Salamon Bartosz, Sieradzka Klaudia, Grządka Krystian, Jaworska Dominika, Cichecka Julia, Marchewka Nikola, Jamanek Krzysztof, Aftyka Michał, Sygocka Oliwia

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Alicja Kowalczyk, Aneta Krześniak, Katarzyna Małysa, Ewa Nędza, Jacek Procki

Festiwal Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”

24 kwietnia 2018 roku odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”. Aneta Krześniak powitała zgromadzonych, przedstawiła jury w składzie p. Bożena Markowska, pani Ewa Nędza, pani Aleksandra Koćmik i ksiądz Jacenty Rejczak. Festiwal prowadziły uczennice klasy VI b Oliwia Banaś i Julia Cichecka. Przegląd rozpoczęto od zaśpiewania Hymnu Państwowego przy akompaniamencie pani B. Markowskiej. Festiwal został zorganizowany w kategoriach: taniec, śpiew w zespołach, śpiew przy akompaniamencie własnym oraz śpiew solowy uwzględniając wiek dzieci. Do konkursu przystąpiło 24 uczestników z klas I – VI.

Kategoria Taniec

I miejsce:

Mia Kowalska, Natalia Gawron, Bianka Tywonek, Antonina Ośka, Filip Wziątek, Maciej Szewc, Dawid Mizak, Szymon Szczepanik

Kategoria ŚpiewZespoły klasy młodsze

I miejsce:

Hanna Beczek, Natalia Gawron, Mia Kowalska, Filip Wziątek, Dawid Mizak, Maciej Szewc „Jestem Polką i Polakiem…”

II miejsce:

Hania Zielona, Szymon Zielony „Serce w plecaku”

Jakub Wilczek, Maciej Zapora, Krystian Rychert, Miłosz Wąsik, Mateusz Borowiecki „Marsz Pierwszej Brygady”

III miejsce:

Pola Seredyn, Alicja Wit, Nikola Pucek, Nadia Zawadzka „Rozkwitały pąki białych róż”

Kategoria Śpiew – Zespoły z akompaniamentem własnym

I miejsce:

Amelia Mądrzak, Antonina Ośka, Sara Ostrowska, Wiktoria Wiśniewska, Wiktoria Wolszczak, Nina Sapijaszka, Aleksander Fila

Kategoria ŚpiewZespoły klasy starsze

I miejsce:

Barbara i Blanka Balcerzak „Niepodległa”

II miejsce:

Nina Delega i Matylda Seredyn „Rota”

Maja Kusio i Wiktoria Czarnecka „Szara Piechota”

Kategoria Śpiew Solo

Klasy I

I miejsce:

Giulia Zorzi „Nasza najpiękniejsza”

Wojciech Zdżalik „Marsz Pierwszej Brygady”

II i III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie:

Kornelia Arendarska „Przybyli ułani pod okienko”

Gabriela Całczyńska „Krakowiaczek”

Klasy III

I miejsce:

Alicja Wit „Moja Ojczyzna”

II i III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie:

Jasmina Witkowska-Kurtek „Szara piechota”

Klasy IV-V

Wiktoria Kotlicka „Dziewczyna z granatem

II miejsce:

Maciej Kosiński „Przybyli ułani pod okienko”

III miejsce:

Marika Witkowska Kurtek „ Rozkwitały pąki białych róż”

Alicja Kwiecińska „Wojenko, wojenko”

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach

W dniu 20 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Szkolny, nauczycieli polonistów i nauczycieli biblioteki. Do konkursu przystąpiło 29 młodych recytatorów z klas I-VI. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III (24 osoby) i IV –VI (5 osób). Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie pani Lidia Pawluczuk, pani Joanna Kusio i pani Joanna Baryłowicz.

Kategoria klasy I-III

Miejsce I – Rębiś Maja klasa III d

Miejsce II – Marut Lena klasa Ic

Miejsce III – Grzywacz Igor klasa III f

Kategoria klasy IV –VI

Miejsce I – Sygocka Oliwia klasa VI a

Miejsce II – Cytryniak Wiktoria klasa Vd

Miejsce III – Tylus Oliwia klasa Vc

Naszą szkołę w konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce Letnisko reprezentować będą: Oliwia Sygocka klasa VI a
w wierszu K. Wierzyńskiego „Na proces moskiewski” i Maja Rębiś klasa III d w wierszu
W. Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”.  Wszystkim uczestnikom zostaną wręczone dyplomy za udział podczas Akademii z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja.

AKCJA OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA 2017

26 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli porządkowali żołnierskie groby na Komunalnym Cmentarzu w Kozienicach. Do udziału w akcji Ocalić od zapomnienia przystąpiło 27 uczniów z klas III a, III b, III c, III e, IVe, V c, VI b.